W zamówieniach publicznych kluczowe jest pojęcie uczciwej konkurencji. To bowiem ten element pozwala zamawiającemu uzyskać od oferenta niższą cenę czy wyższą jakość. Największe zagrożenie dla zamawiającego to z kolei zjawisko zmowy przetargowej. Na czym ono polega?
Fot. ijeab/Adobe Stock
Zmowa przetargowa ma miejsce, kiedy firmy, od których zamawiający oczekuje, że będą ze sobą uczciwie konkurować o realizację zamówienia, podejmują niejawną współpracę w celu podniesienia ceny lub obniżenia jakości.
Kiedy należy podejrzewać zmowę przetargową? Czy wystarczą domniemania zamiast dowodów? Jakie są przykłady zmów przetargowych w orzecznictwie? W jaki sposób ustala się zasady i warunki uczestnictwa między samodzielnymi przedsiębiorcami? O tym wszystkim, podczas szkolenia online, opowie radca prawny Dariusz Ziembiński z Kancelarii Ziembiński & Partnerzy. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2023 r. w godz. 10–11.
Szkolenie Zmowa przetargowa w zamówieniach publicznych przeznaczone jest dla radców prawnych, adwokatów czy prawników, którzy biorą udział w przetargach publicznych. Po zakończeniu spotkania uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty.
Wszystkie szczegóły dotyczące tego i kolejnych szkoleń dostępne są na stronie www.grupakzp.pl/pl/edukacja ►
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.