• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Badania rurociągów z użyciem kamer - istotny element zapewnienia niezawodności działania sieci

Opublikowano: 25-05-2023 Źródło: inzynieria.com

Inspekcja CCTV jest niezwykle istotnym elementem zapewnienia niezawodności funkcjonowania sieci kanalizacyjnej. Podczas XXI Międzynarodowej Konferencji, Wystawie i Pokazach Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” #IB2023 zagadnienia związane z tym tematem kompleksowo omówi dr inż. Bogdan Przybyła z Politechniki Wrocławskiej.


Fot. allpipetechnologies.com.au Fot. allpipetechnologies.com.au

Różne cele, odmienne podejście

Badania rurociągów z użyciem kamer (CCTV) prowadzone są z ukierunkowaniem na różne cele – wymienić należy przede wszystkim badania związane z oceną stanu technicznego na potrzeby konkretnych projektów rehabilitacji technicznej, badania odbiorowe po ich przeprowadzeniu oraz bieżące inspekcje sieci prowadzone w celu kontroli jej aktualnego stanu technicznego. Cele te dyktują odmienne podejście do badań, co wynika z wymaganej ich dokładności, narzucając tym samym odpowiednie rozwiązania sprzętowe. 


Pochodną tego jest adekwatna do potrzeb rejestracja wyników badań oraz ich interpretacja. Nie mniej istotne są zagadnienia kwalifikacji uczestników badań. Na zagadnienia te nakładają się zmiany w rozwiązaniach sprzętowych zachodzące w ostatnich latach. W ramach prezentacji dr inż. Bogdana Przybyła przedstawione zostaną główne założenia prowadzenia inspekcji CCTV w kanalizacji w wymienionych powyżej aspektach wraz podstawowymi rozwiązaniami sprzętowymi stosowanymi w praktyce.

Specjalista od badań i oceny stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych

Dr inż. Bogdan Przybyła jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Obronił pracę doktorską pt.: „Ocena i kształtowanie konstrukcji przewodów kanalizacyjnych w ujęciu teorii niezawodności” (1999 r., Instytut Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej). Uczestniczył w stażach naukowych na uczelniach w Niemczech (Technische Unversität Dresden i Technische Hochschule w Münster). Obecnie jest adiunktem w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej Politechniki Wrocławskiej.

Dr inż. Bogdan Przybyła (Politechnika Wrocławska). VII Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Fot. Quality Studio Dr inż. Bogdan Przybyła (Politechnika Wrocławska). VII Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Fot. Quality Studio

Specjalizuje się w tematyce oceny stanu technicznego i rehabilitacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest autorem i współautorem prac ekspertyzowych, realizowanych na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz licznych publikacji naukowo-technicznych w tym jednej monografii zwartej pt. „Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych”. 

Inżynieria Bezwykopowa - WIEDZA, BIZNES, ATRAKCJE

XXI Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” odbędzie się w dniach 13–15 czerwca 2023 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Konferencja rozpocznie się od warsztatów. Wykłady uznanych ekspertów odbędą się w ramach trzech sesji. Poza tym będzie można obejrzeć pokazy technologii na żywo, a jedna z planowanych atrakcji to spotkanie z cenionym dziennikarzem Marcinem Prokopem. Tradycyjnie kulminacyjnym momentem będzie rozdanie TYTANÓW, czyli branżowych nagród.

Program, prelegenci, atrakcje – wszystkie szczegóły dotyczące konferencji znajdziesz TUTAJ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i weź udział w dorocznym święcie branży bezwykopowej o zasięgu międzynarodowym.

Przeczytaj także: Jak budować pozytywny odbiór społeczny inwestycji

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!