• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Mechanizmy finansowania przedsięwzięć z zakresu gospodarowania wodami - WFOŚiGW

Opublikowano: 30-08-2023 Źródło: inzynieria.com

Już w dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Ubiegłoroczny Kongres w pełni potwierdził rosnącą potrzebę uwzględnienia wód opadowych w zarządzaniu bezpieczeństwem powodziowym oraz konieczność zintegrowanego i kompleksowego podejścia do obu tematów przez wszystkie strony procesu inwestycyjnego.


Mała retencja. Fot. Adobe Stock Mała retencja. Fot. Adobe Stock

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych. 

Finansowanie ochrony zasobów wodnych oraz przeciwdziałanie skutkom suszy

Jednym z prelegentów sesji plenarnej pierwszego dnia kongresu GWiOP2023 będzie dr Kazimierz Koprowski, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Krakowie, doświadczony samorządowiec i społecznik. Był wieloletnim radnym Tarnowa, wiceprzewodniczącym tamtejszej rady miasta, a także zastępcą prezydenta miasta. W 2022 r. uhonorowany został tytułem Menedżerem Roku Małopolski.

dr KAzimierz Koprowski, Fot. wfos.krakow.pl
dr KAzimierz Koprowski, Fot. wfos.krakow.pl

Podczas swojego wystąpienia omówi mechanizmy finansowania przedsięwzięć z zakresu gospodarowania wodami ze środków WFOŚiGW w Krakowie oraz NFOŚiGW. Przedstawi źródła finansowania zadań mających na celu ochronę zasobów wodnych oraz minimalizację zjawiska suszy. Jednym z tematów będzie także zwiększenie poziomu retencji oraz skuteczne wykorzystywanie zgromadzonych wód opadowych i roztopowych.


Część referatu poświęcona zostanie rozwojowi zielono niebieskiej infrastruktury. Celem strategicznym finansowania tego typu inwestycji, jest  podniesienie poziomu ochrony przed skutkami zmian klimatu oraz zagrożeń naturalnych – wyjaśnia ekspert. 

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Czy Unia Europejska wspiera finansowo sektor gospodarowania wodami?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!