Stoły spawalnicze, które można łączyć

Połączenie stołów spawalniczych rzeczywiście bywa możliwe. Niemniej jednak nie w każdym przypadku. Stół spawalniczy musi być do tego odpowiednio przystosowany. Innymi słowy, możliwość połączenia danego stołu z innym musi być zaplanowana już na etapie projektu. Niezbędna jest właściwa konstrukcja, umożliwiająca wykorzystanie profili łączących konstrukcje.

Warunek ten spełniają stoły spawalnicze Siegmund, dostępne w ofercie Cloos – https://www.cloos.pl/stoly-spawalnicze,g8. Obecnie Siegmund to jeden z najbardziej renomowanych producentów stołów spawalniczych. Natomiast Cloos to dystrybutor stołów i wielu innych urządzeń przemysłowych. Firma zajmuje się również produkcją zaawansowanych technologicznie robotów spawalniczych.

Należy zauważyć, że nie wszystkie stoły spawalnicze można ze sobą łączyć, nawet jeśli dany model umożliwia montaż profili. Rzecz w tym, aby oba stoły były kompatybilne z danymi profilami. Dlatego też, wybierając stoły do zakładu, warto zdecydować się na modele tej samej marki.

Kiedy warto łączyć stoły spawalnicze?

Kwestia potrzeby dostępu do otworów o różnych wymiarach jest jedną z głównych przyczyn, dla których stoły spawalnicze są ze sobą łączone. Operator zawsze powinien mieć wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych mu narzędzi i akcesoriów. Dlatego stół spawalniczy 28 łączy się często ze stołem 22, a model 22 ze stołem 16. Oczywiście przyczyną łączenia ze sobą stołów spawalniczych jest także potrzeba zwiększenia przestrzeni roboczej.

Warto zauważyć, że wiele firm nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaki stół spawalniczy będzie dla nich optymalny. Wynika to z różnorodności spawanych elementów, a także z częstej zmienności wykonywanych prac. W takim przypadku nie sposób wybrać jeden stół spawalniczy, który przez lata umożliwi wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności.

Większość firm zajmujących się spawaniem wykorzystuje liczne stoły spawalnicze. Zamiast kupować jeden model, na przykład stół spawalniczy 28 w liczbie kilku lub kilkunastu sztuk, można zakupić rozmaite modele. W takim przypadku zawsze możliwe będzie stworzenie konstrukcji optymalnej w danych okolicznościach, poprzez połączenie stołów.

Wygodne w łączeniu stoły spawalnicze Siegmund

Nie wszystkie stoły spawalnicze dają się tak samo wygodnie łączyć. Warto przyjrzeć się bliżej wspomnianym już wcześniej stołom spawalniczym Siegmund. Są to modele, których połączenie jest wyjątkowo wygodne. Po pierwsze producent zadbał o to, aby połączenie konstrukcji było łatwe. Nie jest tutaj potrzebna żadna szczególnie zaawansowana wiedza. Ponadto, uwagę zwraca uniwersalność możliwych połączeń. Przykładowo stół spawalniczy z regulowaną wysokością z powodzeniem można zestawić z klasycznym modelem, a na dodatek wciąż można manipulować wysokością blatu.

Decydując o tym, jak stół spawalniczy wybrać, warto dobrze przeanalizować własne potrzeby. Czy wystarczy pojedynczy stół spawalniczy z regulowaną wysokością? A może niezbędnych będzie kilka stołów spawalniczych z otworami o różnych wymiarach? Niezależnie od tego, jakiego rodzaju stoły przydadzą się w danym zakładzie, zawsze dobrze, aby umożliwiały one łączenie konstrukcji.