Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Katowicach zaprezentowane zostały podstawowe założenia projektu technicznej infrastruktury stadionu i jego zadaszenia.
Wniosek o pozwolenie na budowę zostanie złożony u wojewody śląskiego w dniu 15 grudnia br.
Na etapie obecnych przygotowań nie istnieje żadne niebezpieczeństwo mogące zagrozić powstaniu stadionu i prace będą przebiegać planowo.

W założeniu przebudowa stadionu ma przystosować obiekt nie tylko do rozgrywek piłkarskich ale również do zawodów lekkoatletycznych.
Konstrukcję dachu zaprojektowano jako lekkie pokrycie z poliwęglanu osłaniające przed deszczem i nadmiarem promieni słonecznych zacieniając obiekt ale równocześnie dostarczając mu odpowiednią ilość światła.
Przebudowa dotyczy również zachodniej trybuny tak, aby w razie potrzeby zabezpieczyć szybką ewakuację, poprawić komfort oglądania, zapewnić lepszy dostęp do toalet i punktów gastronomicznych.

Koszt związany z modernizacją stadionu to 360 mln zł a aż 250 mln zł z tej kwoty przeznaczone zostanie na budowę zadaszenia. Kwota ta zostanie przekazana z budżetu województwa a 110 mln zł potrzebne na budowę trybuny zapewni Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac w lipcu 2009 r. i zakończenie ich w kwietniu 2011 r.