Siedem konsorcjów, które przeszły prekwalifikacje w przetargu na drugi etap prac, odebrały dokumentację projektową. Komplet dokumentów składa się ze 140 segregatorów. Teraz mają czas na analizę materiałów i ewentualne pytania. Termin składania ofert upływa 9 marca.

Arena, gdzie mają być rozegrane trzy mecze w grupie i ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, ma być gotowa do końca 2010 roku, tak by na wiosnę roku następnego można było już na tym obiekcie rozgrywać mecze.

Stadion będzie obiektem o długości 227 m, 194 m szerokości i 45 m wysokości. Dach będą podtrzymywać 82 stalowe przęsła, każde o wadze 66 ton. Płyty zadaszenia będą wykonane z poliwęglanu w 6 odcieniach bursztynu. Wokół stadionu będą dwie promenady o łącznej powierzchni 16 tys. m kw. Na płytę boiska będzie można przedostać się 4 tunelami. Na stadionie będą 22 klatki schodowe i 7 wind.

Stadion, wraz z obiektami towarzyszącymi, powstanie na działce o powierzchni 34 hektarów. Będzie miał 7 poziomów nadziemnych i jeden podziemny.
Z ogólnej liczby 44 tysięcy widzów, którzy będą mogli oglądać mecze, 1500 miejsc przewidziano dla VIP-ów. 

W  założeniu projektantów, nie tylko bryła stadionu nawiązywać będzie do bryły bursztynu, zaokrąglone kształty, nawiązujące do rozrzuconych kamieni będą miały ławki, zadaszenia kontenerów kasowych, parkingów rowerowych. Podświetlenie tych elementów będzie koloru bursztynowego.

Oświetlenie płyty boiska będzie mieć poziom 2000 luksów, a odległość linii autowej od pierwszego rzędu trybun wahać się będzie od 6 do 10 metrów. Całkowity czas ewakuacji widzów z trybun wynosić ma 8 minut.