Otrzymaliśmy od projektanta wstępną koncepcję przebudowy stadionu. W tej chwili trwają uzgodnienia branżowe – mówi, cytowany w komunikacie, Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.
Tak będzie wyglądać przebudowany stadion w Nowym Sączu? Źródło: UM Nowy Sącz, grafika: Pracownia Projektowa ATS 999
Koncepcja stadionu w Nowym Sączu będzie teraz uzgadniana i opiniowana m.in. przez miejską komisję urbanistyczno-planistyczną, Polski Związek Piłki Nożnej, policję oraz straż pożarną.
Koncepcja przewiduje całkowitą rozbiórkę m.in. istniejących trybun wraz z nasypami oraz rozbiórkę budynku usytuowanego przy ul. Kilińskiego. Stadion Sandecji Nowy Sącz będzie spełniać wymogi PZPN dla klubów ekstraklasy na sezon 2018/2019 oraz kat. UEFA III. Koncepcja zakłada budowę stadionu o pojemności 8200 miejsc z możliwością etapowania. Lokalizacja płyty boiska pozostanie bez zmian. Ze względów ekonomicznych pozostawione zostaną również istniejące maszty oświetleniowe – czytamy w opisie koncepcji stadionu.
Z trzech stron stadionu zaprojektowano miejsca postojowe. W projekcie bryła obiektu jest wyższa od ul. Kilińskiego i obniża się w kierunku rzeki Kamienica, nawiązując do zabudowy po drugiej stronie rzeki.
Stadion będzie miał fasadę w barwach klubu.
Źródło: UM Nowy Sącz, grafika: Pracownia Projektowa ATS 999
Trybuna południowa (ul. Kilińskiego) o pojemności 3000 miejsc pełnić będzie rolę trybuny głównej, powstanie wraz z czteropiętrowym budynkiem.
Na parterze znajdować się będzie komunikacja z rozmieszczonymi wejściami m.in. dla zawodników i sędziów. Na I piętrze znajdować się będzie strefa biurowa oraz sala konferencyjna. Na II piętrze zaplanowano pomieszczenia robocze mediów oraz dwa studia telewizyjne. Na III m.in. strefę Skybox, do tego pomieszczenia komentatorów oraz główne pomieszczenie dowodzenia.
Trybuna północna będzie mieć 1600 miejsc, wschodnia – 1300, zachodnia – 2300 miejsc.
Źródło: UM Nowy Sącz, grafika: Pracownia Projektowa ATS 999
Przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego stadionu w Nowym Sączu pod koniec maja br. wygrała Pracownia Projektowa ATS 999 Tomasz Siedlanowski z Białej Podlaskiej. Zadanie podzielono na cztery części.
Zgodnie z zapisami, w ramach pierwszej części, do 90 dni od dnia podpisania umowy powstanie koncepcja programowo-przestrzenna. W ramach drugiej, do 230 dni od dnia podpisania umowy, opracowany będzie m.in. projekt budowlany. Z kolei do 295 dni powinno być uzyskane ostateczne pozwolenie na budowę stadionu.
Czwarta część zadania to pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi – do dnia uzyskania przez zamawiającego ostatecznych i prawomocnych decyzji o pozwoleniu na użytkowanie stadionu Sandecji, jednak nie później niż do 31 grudnia 2020 r.
Przeczytaj także: Sądeckie Wodociągi pomogą zbudować stadion Sandecji
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.