Kontrakt na stadionie Legii będzie realizować Polimex-Mostostal (lider konsorcjum) w konsorcjum z firmą Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH z Niemiec (partner konsorcjum).
Prace zostaną zakończone 26 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W ramach przebudowy trybuny i znajdujące się pod nimi pomieszczenia zostaną wykonane w konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej. Korona stadionu będzie miała wysokość około 20,5 m. Wszystkie miejsca siedzące będą zadaszone tkaniną z włókna szklanego z powłoką teflonową oraz częściowo z płyt poliwęglanowych. Zostanie ona umocowana na wysokości około 29 m i opierało na przestrzennych dźwigarach stalowych. Przestrzeń pod trybuną wschodnią i południowa zostanie zagospodarowana na garaż dla około 790 samochodów.

Całe zadanie podzielono na 2 etapy. W pierwszym etapie, trwającym 18 miesięcy zostaną zrealizowane m.in. następujące prace: rozbiórka trybuny północnej, południowej i wschodniej oraz obiektów towarzyszących, wykonane zostaną instalacje, do użytku zostaną oddane nowe trybuny (wschodnia, północna i południowej wraz z zadaszeniem) oraz jedno boisko treningowe.

Drugi etap będzie trwał 8 miesięcy i w tym czasie m.in. zostanie wyburzona trybuna zachodnia a w jej miejsce powstanie nowa trybuna z zadaszeniem; wykonane zostanie drugie boisko treningowe a główne boisko zostanie przesunięte o 1,5 m.

Materiały wykorzystane do budowy to m.in. około 30 000 m3 betonu w konstrukcjach monolitycznych; około 20 000 m3 betonu w prefabrykatach; około 3 000 ton stali zbrojeniowej; około 2 500 t stali konstrukcyjnej; 18 000 m2 membrany dachowej; 4 200 m2 poliwęglanu dachowego.