Platforma Obywatelska zadeklarowała, że podpisze się tylko pod budżetem uwzględniającym 10 mln zł na rozbudowę stadionu. Za rozbudową stadionu głosują radni, którzy w pełni popierają kibiców. Ci ostatni zebrali kilka tysięcy podpisów poparcia dla obywatelskiej inicjatywy rozbudowy stadionu. Modernizacji domaga się także Robert Dowhan, prezes zielonogórskiego klubu, radny PO, ale podaje inny argument: obawia się, że jeśli na stadionie do maja nie pojawi się elektroniczny system liczenia kibiców, policja może zakazać organizacji meczów - czytamy "Gazecie Wyborczej Gorzów".

Prezydent miasta Janusz Kubicki plany dokończenia modernizacji stadionu w tym roku uważa za nierealne. Jego zdaniem sam proces rozstrzygania przetargów potrwa co najmniej 7 mies. Poza tym prace nie będą mogły odbywać się w sezonie, kiedy to na stadionie jest pełno kibiców.

Prezydent nie chce składać podpisu pod inwestycją, która nie ma szans na zrealizowanie w wyznaczonym przez klub czasie. Kubicki zgodzi się tylko wówczas, gdy radni lub prezes wskażą pełnomocnika ds. rozbudowy stadionu, który będzie wiedział jak zrealizować plan klubu.