30 stycznia do gdańskiego sądu wpłynął wniosek Hydrobudowy Gdańsk SA o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Spółka ta stoi na czele konsorcjum odpowiedzialnego za remont zbiornika wodnego w Nysie.
Zbiornik wodny w Nysie. Fot. RZGW we Wrocławiu
Jest szansa, by remont w Nysie zbiornika był kontynuowany bez przeszkód
Remont zbiornika ruszył dwa lata temu. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji przeciwpowodziowych na Opolszczyźnie. Inwestor – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu liczy na to, że prace będą kontynuowane przez dwóch pozostałych członków konsorcjum, tj. Bilfinger oraz Metrostav Praga.
Jak mówi rzecznik RZGW we Wrocławiu Piotr Stachura, spółki prowadzą już rozmowy na temat dokończenia prac w Nysie. Podkreślił również, że Hydrobudowa Gdańsk jeszcze nie zeszła z placu budowy, aczkolwiek mówi też o sygnałach dotyczących tego, że spółka nie wypłaciła wynagrodzeń podwykonawcom, dlatego chcą oni przerwać prace.
RZGW liczy na to, że do końca tygodnia wypracowane zostanie stanowisko dotyczące działań w najbliższym czasie i nie będzie konieczności przerwania robót przez jakąkolwiek zaangażowaną w budowę firmę.
Dotychczas w ramach remontu tamy na Nysie wykonano około 58% prac. Z powodzeniem realizowane były też wprowadzone w zeszłym roku plany naprawcze.
Projekt pn. „Modernizacja zbiornika wodnego Nysa w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego etap I” realizowany jest w ramach dwóch zadań. Pierwsze obejmuje przebudowę i udrożnienie przeciwpowodziowe Nysy Kłodzkiej od zbiornika wodnego Nysa do rejonu Kubic wraz z rozbudową istniejących obwałowań. Drugie to modernizacja budowli i urządzeń zbiornikowych wraz z budową innych obiektów niezbędnych dla zbiornika.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.