O upadłości Hydrobudowy Gdańsk pisaliśmy też tutaj

2 lutego miasto wypowiedziało umowę związaną z budową bulwarów. Powodem są znaczące opóźnienia w postępie robót.

Kto dokończy budowę nadwiślańskich bulwarów?

Jeszcze nie wiadomo, kto dokończy prace nad Wisłą. Plan działań powstanie w ciągu kilku dni. Możliwe, że przejmie je Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Miasto musi też porozmawiać z podwykonawcami. Wybrane ma być takie rozwiązanie, które zapewni jak najszybsze zakończenie inwestycji.

W najbliższych dniach gdańska spółka ma opuścić plac budowy.

Termin oddania jednego z odcinków bulwarów już upłynął, drugi ma być gotowy w połowie roku

Jeden z odcinków bulwarów miał być oddany do końca stycznia. Chodzi o fragment od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Obecnie prowadzone są tam prace wykończeniowe i poprawki, których jest sporo. Wiosną ta część promenady ma być oddana do użytkowania. Wcześniej jako miesiące sfinalizowania robót podawano lipiec, a potem wrzesień. Tych terminów nie dotrzymano z uwagi na wysoki poziom wody w rzece.

Drugi odcinek bulwarów (od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik) powinien być gotowy w połowie roku, jednak wydaje się to mało realne, biorąc pod uwagę, jak wiele pracy jeszcze zostało do wykonania.

Nowy deptak wzdłuż Wisły w Warszawie

Prace wykonywane są w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie lewobrzeżnego bulwaru Wisły” na odcinku od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jest to część projektu „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy Pedałuj i Płyń (bike&sail) – etap1”.

Jak podaje warszawski magistrat, „Na bulwarach powstanie deptak wzdłuż Wisły, usytuowany na lewobrzeżnym bulwarze od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Wzdłuż promenady nabrzeże rzeki zostanie przebudowane i wyposażone w taki sposób, by mogły tu cumować nie tylko statki kontraktowane przez miasto, ale także łodzie rekreacyjne i barki usługowe. Dostarczone zostaną elektryczność, woda i odprowadzanie ścieków, co ułatwi tym jednostkom funkcjonowanie. Pojawi się też pływająca przystań, a przy ul. Grodzkiej oraz ul. Boleść – przystanki tramwaju wodnego”.