Wiceminister Kodeks nazwał jednym z filarów tego rządu i działań MIB. Dzisiaj na stronie internetowej został pokazany po konsultacjach. Będziemy od tego czasu spotykali się z konkretnymi grupami interesariuszy (...) z poszczególnymi resortami, z przedsiębiorcami, z developerami, z architektami, z inżynierami, z urbanistami i na konkretnym tekście (...) dyskutowali o jego brzmieniu tak, aby w pierwszym kwartale 2018 r. mógł on wejść do Sejmu - powiedział Żuchowski.


Służby prasowe MIB poinformowały, że były to jedne z najszerszych konsultacji publicznych projektu rządowego w tej kadencji, prowadzone od września 2016 r. Planowane kolejne spotkania mają ułatwić formalny proces legislacyjny, w tym opiniowanie przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz organy pomocnicze Rady Ministrów.

Jak w maju podał resort, najważniejsze zmiany w Kodeksie mają na celu m.in. skrócenie i usprawnienie procesu inwestycyjno-budowlanego, w tym likwidację zbędnych procedur dla najprostszych budowli.

Ponadto wkrótce projekt ma zostać uzupełniony o ustawę - Przepisy wprowadzające Kodeks urbanistyczno-budowlany oraz o tabele z odniesieniami do uwag zgłoszonych w toku konsultacji publicznych.

TUTAJ PRZECZYTASZ NOWĄ WERSJĘ PROJEKTU KODEKSU URBANISTYCZNO-BUDOWLANEGO

ZAŁĄCZNIK DO PROJEKTU