• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Rewitalizacja Starego Rynku w Bydgoszczy

Opublikowano: 25-01-2019 Źródło: ZDMiKP w Bydgoszczy, UM Bydgoszcz
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Do czerwca br. ma potrwać rewitalizacja Starego Rynku w Bydgoszczy. Póki co, prace idą szybciej, niż planowano. Zgodnie z założeniami, remont uliczek miał się rozpocząć i zakończyć wiosną 2019 r., ale tę część zadania już wykonano. Obecnie układane są płyty, dzięki którym widoczny będzie zarys średniowiecznego Magistratu.


Rewitalizacja Starego Rynku w Bydgoszczy. Źródło: UM Bydgoszcz Rewitalizacja Starego Rynku w Bydgoszczy. Źródło: UM Bydgoszcz

Jak czytamy w komunikacie, wcześniej mury zostały odsłonięte podczas prowadzenia prac archeologicznych. Obecnie po ich zarysie są układane płyty granitowe utrzymane w ciemnym kolorze, żeby dokładnie pokazać, w którym miejscu była zlokalizowana budowla.

Stary Rynek w Bydgoszczy. Fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Stary Rynek w Bydgoszczy. Fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Trwa też demontaż słupów oświetlenia Rynku, które docelowo staną bliżej płyty. Dzięki temu zwiększy się szerokość chodników. Zgodnie z wynikami konsultacji społecznych, na Starym Rynku nie będzie ruchu samochodowego.

Już jakiś czas temu zmieniono lokalizację Pomnika Walki i Męczeństwa oraz wykonano podbudowę płyty głównej. Ponadto m.in. zainstalowano podziemne rozdzielnie, które zasilą choćby letnie ogródki.

Koszt rewitalizacji Rynku w Bydgoszczy to niemal 14,5 mln zł.

Przeczytaj także: Rada do walki z niekontrolowaną suburbanizacją

Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe