• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Rekordowe targi Bauma 2019 #biggestbaumaever

Opublikowano: 15-04-2019 Źródło: bauma.de, inzynieria.com

Bauma to wyjątkowe w skali globalnej wydarzenie na rynku budowlanym: międzynarodowe targi poświęcone maszynom budowlanym, górniczym, pojazdom budowlanym i sprzętowi. Odbywają się co trzy lata, z edycji na edycję przyciągając coraz większą liczbę uczestników.


Targi odwiedziły setki tysięcy odwiedzających. Fot. Bauma Targi odwiedziły setki tysięcy odwiedzających. Fot. Bauma

W tym roku do Messe Munchen (Monachium, Niemcy) przybyło ponad 620 tys. odwiedzających z praktycznie całego świata. Liczba gości wzrosła, w stosunku do roku ubiegłego, aż o 40 tys. osób. Ponad 250 tys. odwiedzających to osoby spoza Niemiec: wśród nich największy odsetek był Austriaków, Włochów, Szwajcarów, Francuzów, Holendrów, Rosjan, Szwedów, Czechów, Brytyjczyków oraz Polaków. Aż 5,5 tys. osób przyjechało z Chin. 


Liczba wystawców wyniosła 3702, to również rekord. Tych nie brakowało na rekordowej skądinąd przestrzeni: po raz pierwszy teren wystawienniczy miał obszar aż 614 tys. m2. Targi Bauma to największe tego typu wydarzenie na świecie, zajmujące większą powierzchnię niż całe miasto w Niemczech: Arnis ma jedynie 450 tys. m2 powierzchni.

Jedna z firm zaprezentowała podczas targów aż 20 nowych produktów, a wszyscy wystawcy wygenerowali łącznie najwyższą sprzedaż (w czasie targów) w historii. 


Poza organizatorami, z efektów tego, co działo się na 32. Międzynarodowych Targach Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych Bauma, zadowoleni są także niemieccy politycy. Na tych targach wystawiane są Niemcy – zaznaczył Peter Altmaier, niemiecki minister spraw ekonomicznych i energii. Dla mnie, jako jednostki, Bauma zawsze była szczególnym wydarzeniem – przyznał Dr. Markus Söder, przedstawiciel władz Bawarii.

Podczas tej edycji organizatorzy Baumy otrzymali wsparcie z Kanady. Kraj ten podczas targów reprezentowany był, ze strony władz, przez Stéphane Dion, ambasadora i byłego ministra spraw zagranicznych, a także Jonatana Juliena, ministra energii i zasobów naturalnych z Quebecu, partnera Bawarii.

Jak przygotowywano się do rozpoczęcia targów Bauma 2019?

Miejsce, w którym trzeba być

Siedmiodniowe targi przyniosły organizatorom satysfakcję m.in. w postaci wielotysięcznego tłumu gromadzącego się przy kolejnych atrakcjach i pokazach, spacerujących wśród stoisk i wielkich maszyn.


Zainteresowaniem cieszyła się też specjalna wieża, postawiona wyłącznie po to, by można było zrobić sobie selfie (selfie tower) i wielki diabelski młyn.

Widok na teren wystawienniczy. Fot Bauma Widok na teren wystawienniczy. Fot Bauma

Nie sposób też nie wspomnieć o zupełnie innego typu atrakcji: w przeddzień rozpoczęcia targów rozdano Innovation Awards: nagrody dla nowych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań w branży.


Zadowoleni byli również naukowcy, którzy wzięli udział w Baumie. Codziennie odbywały się tam debaty na temat różnego typu rozwiązań mających na celu nie tylko postęp w branży budowlanej, ale też rozwój działań z zakresu zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów i ochrony środowiska.

Zobacz naszą galerię z wyjazdu na 32. edycję targów Bauma

Jak podsumowuje wydarzenie wielu wystawców i uczestników, Bauma to miejsce, w którym trzeba być. Następna okazja dopiero w dniach od 4 do 10 kwietnia 2022 r. 

Przeczytaj także: Tego nie wiesz o największych targach budowlanych na świecie!

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!