Namioty magazynowe są natomiast najlepszą opcją do przechowywania wszelkiego rodzaju dużego sprzętu – ich jakość, ceny oraz szybki montaż stanowią o ich użyteczności i ergonomiczności.

Dlaczego warto korzystać z namiotów magazynowych?

Przede wszystkim korzystanie z całorocznych namiotów magazynowych wiąże się z takimi korzyściami, jak oszczędność czasu, który musielibyśmy poświęcić na budowę murowanego bądź szkieletowego tradycyjnego magazynu oraz oszczędnością pieniędzy, jakie musielibyśmy zainwestować w budowę takiego pomieszczenia. Ceny namiotów magazynowych wahają się, w zależności od powierzchni, od 1500 zł za namiot wielkości 4x4 m w górę – podczas gdy koszt pozwolenia na budowę jakiegokolwiek magazynu będzie wynosił więcej. Im większa powierzchnia namiotu tym cena będzie proporcjonalnie rosła. Warto także pamiętać o tym, że chcąc powiększyć miejsce magazynowe nie trzeba wykupować kolejnego namiotu – wystarczy wówczas jedynie zakup kolejnego segmentu i odpowiednie połączenie go z zamontowaną już konstrukcją.

Czy korzystanie z całorocznych namiotów magazynowych jest bezpieczne dla naszego towaru?

Choć może wydawać się, że namiot jest raczej konstrukcją niezbyt stabilną i podatną na takie czynniki, jak deszcz, wiatr czy ogień, to warto wiedzieć, że duże namioty magazynowe zdecydowanie  różnią się w swojej konstrukcji od standardowych namiotów. Po pierwsze: plandeka, tworząca ich pokrycia jest stworzona z odpowiedniego materiału, który jest ognioodporny i dodatkowo ma kilkadziesiąt procent większą wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Konstrukcja całorocznych namiotów magazynowych również pod wieloma względami różni się od standardowych namiotów:

  • złącza pomiędzy poszczególnymi elementami są stalowe, a ich grubość jest dostosowana do tego, aby utrzymywały one w ryzach całą konstrukcję
  • rury nośne są odpowiednio grubsze, przez co zapewniają stabilizację i niezawodność konstrukcji
  • dodatkowo rury są zabezpieczone przed korozją, co przedłuża żywotność naszego miejsca magazynowego
  • plandeka zastosowana w dużych namiotach magazynowych jest ognioodporna, wodoodporna, odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz na szkodliwe działanie promieni UV
  • namioty są także wyposażone w odpowiednie systemy wentylacyjne, co stanowi ważny element magazynowania w nich takich elementów, jak pasze czy nawozy rolnicze

W jaki sposób można zamontować namiot magazynowy?

Całoroczne namioty magazynowe nie są skomplikowanymi konstrukcjami – każdy z nas będzie mógł dokonać samodzielnego montażu namiotu w oparciu o instrukcję, dołączoną do większości modeli. Można także, w razie potrzeby, skorzystać z usług, jakie oferują niektórzy producenci, w postaci zamontowania namiotu przez pracowników firmy produkcyjnej.

Ogromnym atutem miejsca magazynowego, jakie stanowią namioty, jest także to, że są one całkowicie dostosowane do naszych potrzeby – to my decydujmy, jaka będzie ich wielkość, usytuowanie i co będziemy w nich przechowywać – dzięki temu są w 100 % praktyczne i niezawodne dla swoich użytkowników. Warto także pamiętać o tym, że, w przeciwieństwie do budynków, są to miejsca, które możemy z łatwością rozmontować i przenieść w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Źródło: Hale namiotowe Das Company