Doceniam wasze zaangażowanie w prace agendy UN-HABITAT i poświęcenie w realizowanie celów zrównoważonego rozwoju – stwierdziła Maimunah Mohd Sharif, dyrektor wykonawcza UN-HABITAT.

Jak dodał Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, to pierwszy raz, kiedy miasto Europy Środkowej będzie organizować Światowe Forum Miejskie. To wielki prestiż dla Polski i ogromna promocja miasta. Cieszymy się, że dzięki temu sukcesowi Katowice będą miały okazję podzielenia się doświadczeniem swojej transformacji. Dziękujemy wszystkim, którzy mają swój udział w tym sukcesie – powiedział w Nairobi Jerzy Kwieciński.  


W Nairobi polska delegacja, na czele z szefem resortu inwestycji oraz prezydentem Katowic Marcinem Krupą, miała okazję porozmawiać m.in. z przedstawicielami stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi, czyli gospodarza najbliższej edycji Światowego Forum Miejskiego, a także Kuala Lumpur (Malezja), gdzie odbyła się poprzednia edycja.

Przypomnijmy, że w grudniu 2018 r. w Katowicach odbyła się inna konferencja pod egidą ONZ, szczyt klimatyczny COP24.

Światowe Forum Miejskie za każdym razem gromadzi ponad 20 tys. uczestników. Dotyczy polityki miejskiej i rozwoju miast. Jest organizowane co dwa lata. Poprzednia edycja odbyła się w 2018 r.

Przeczytaj także: Największe miasta świata – Ranking 2019