Drabiny przemysłowe dzieli się na dwa typy, przeznaczone do prac średnich oraz ciężkich. Te pierwsze wykonywane są z aluminium. Dzięki temu są one lekkie, łatwe do przenoszenia, ale nie brakuje w nich dodatkowych elementów zabezpieczających, jak chociażby stabilizatora. Drabiny przemysłowe do prac ciężkich mają większą masę, przede wszystkim jednak są wykonane z najwyższej jakości stopów aluminium.

Wykorzystanie aluminium wpływa na trwałość i żywotność drabin. Są one również odporne na korozję oraz działanie czynników atmosferycznych, dlatego mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz. Drabiny przemysłowe od domowych różni zatem głównie większa waga, choć w porównaniu do drewnianych czy stalowych konstrukcji i tak można je zaliczyć do stosunkowo lekkich.

Mimo tak niewielkich różnic dopasowanie do miejsca pracy oraz rodzaju i zakresu podejmowanych realizacji wpływa na bezpieczne i sprawne wykonywanie powierzonych zadań. Oferta, jaką stanowią drabiny przemysłowe, jest stosunkowo różnorodna, dlatego warto zasięgnąć porady odnośnie do ich wyboru, stawiając na firmę Metalkas. 60 lat na rynku i produkty trafiające do 30 krajów na całym świecie to najlepsza rekomendacja.