Masz wybór…

Z jednej strony nasz wybór, z drugiej możliwości lub ograniczenia. Nabycie mieszkania dwupoziomowego to zalety, ale też i koszt, nieco wyższy niż w przypadku nabycia tradycyjnego mieszkania. Tak więc to, czy bardziej przez nas preferowaną nieruchomością do zamieszkania będzie dom, czy mieszkanie na dwóch poziomach, zależy w dużej mierze od zawartości portfela oraz zaangażowania, jakie będziemy musieli włożyć w prawidłowe jego funkcjonowanie.

Ci, którzy stali się już posiadaczami własnego dwupoziomowego mieszkania, mogą cieszyć się większą przestrzenią mieszkalną niż tradycyjną, jaką daje mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym. Poza tym doceniają otoczenie, które pozwala im zaspokajać bieżące potrzeby, bez pokonywania dużych odległości, wiążących się z mieszkaniem poza miastem.

Taras zamiast ogródka

Wiele mieszkań dwupoziomowych posiada duży, przestronny taras. To ogromna zaleta dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu tej przestrzeni (posadzeniu roślin, powieszeniu hamaka) może stać się ona namiastką pięknego ogrodu.

Obszerne tarasy dają duże możliwości stworzenia sobie własnego miejsca wypoczynku. Komfort z zagospodarowania tej przestrzeni oraz możliwość jej użytkowania, ma niebagatelne znaczenie dla jego mieszkańców. Ponadto ostatnia kondygnacja to walory widokowe, które dla miłośników miast są nie do przecenienia.

Kwestia wydatków

Najbardziej przyziemną kwestią są oczywiście koszty, jakie wiążą się z utrzymaniem większego mieszkania. Czynsz jest wyższy niż w przypadku mieszkania jednopoziomowego. Jak wskazują właściciele mieszkań i domów, opłaty czynszowe są w wielu sytuacjach korzystniejsze niż jednorazowe ponoszenie kosztów związanych z remontami. Naprawa dachu czy elewacji to kosztowne przedsięwzięcie, czynsz w tym przypadku może okazać się korzystniejszym wariantem niż egzystowanie w domku jednorodzinnym. Może tak być, chociaż nie musi, gdyż budując w nowoczesnej technologii, możemy uniknąć remontów i napraw na długie lata.

Komfort na miarę domu

Mieszkanie dwupoziomowe to przeważnie dużo bardziej centralna lokalizacja w mieście niż dom. Połączenie wygody, jaką daje przestrzeń mieszkania na dwóch poziomach oraz życie w otoczeniu typowo miejskim. Jeśli nie chcemy uciekać przed miejskim hałasem, lubimy jak wszystko jest „pod ręką” – mieszkanie dwupoziomowe będzie w pełni satysfakcjonujące.

Mieszkania takie znajdziemy w wysokopiętrowych budynkach ale też coraz częściej w inwestycjach bardziej kameralnych. Dają one poczucie prywatności zbliżone do tej, którą mamy posiadając własny dom.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu GetHome.pl.