• Zmiana nazwy ma podkreślić rolę inwestycji infrastrukturalnych dla ożywienia gospodarki Włoch
  • Fuzja z inną włoską spółką zwiększy portfel zamówień
  • Grupa realizuje także inwestycje w Polsce

Inwestycje mają się przyczynić do rozwoju gospodarczego i stworzyć tysiące miejsc pracy. Zmiana nazwy ma też podkreślić udział firmy w ramach Progetto Italia (Projektu Włochy), koordynowanego przez Salini Costruttori. Wiąże się również z połączeniem ze spółką Astaldi. Nowa grupa łączy portfele zamówień: w przypadku Salini Impregilo (Webuild) to projekty warte 42,5 mld EUR, w Astaldi opiewają na 6,5 mld EUR.


Nowa grupa przekonuje, że pomoże w rozwoju małych i średnich włoskich przedsiębiorstw. Podaje, że w latach 2018—2019 obie już połączone spółki zakupiły od lokalnych dostawców produkty i usługi za 1,3 mld EUR. Po fuzji grupa będzie miała na świecie 70 tys. bezpośrednich i pośrednich pracowników, a uwzględniając cały łańcuch dostaw liczba ta zwiększa się do 130 tys. W samych Włoszech te liczby wyniosą odpowiednio 11 tys. i 25 tys.

Nowa grupa w pełni wykorzysta włoską wiedzę i stworzy możliwości rozwoju dla małych i średnich włoskich firm, które są częścią łańcucha dostaw. Salini Impregilo i Astaldi we Włoszech dokonały zakupów o wartości blisko 1,3 miliarda euro od lokalnych dostawców w okresie 2018—2019. W 2019 r. Sama Salini Impregilo współpracowała z ponad 1500 firmami, z czego 90% to małe i średnie firmy.

We Włoszech do koronnych inwestycji Grupy należy budowa mostu w Genui. W Polsce Grupa jest obecna na budowie odcinka drogi ekspresowej S7 Chęciny-Jędrzejów, została wykonawcą na tej samej trasie fragmentu z Widomej do granicy Krakowa, buduje także Południową Obwodnicę Warszawy na drodze S2 i odcinek Zakopianki między Naprawą a Skomielną Białą (dwie ostatnie inwestycje prowadzi Astaldi).

Przeczytaj także: Tunel Zakopianka: wydrążono drugą nitkę