Aby ekipy mogły kontynuować pracę, przyjęto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę zdrowia pracowników i uniknięcie zarażenia.

Obejmują one: 

  • kontrolę temperatury ciała każdego pracownika na początku dnia i w porze obiadu,
  • stosowanie masek, 
  • dystrybucję środków higieny rąk i dozowników żelu dezynfekującego,
  • egzekwowanie zasady bezpiecznej odległości,
  • czyszczenie i dezynfekcję miejsc pracy (oraz kwater i stref wspólnych,
  •  zmniejszenie liczby osób, które mogą podróżować tym samym pojazdem do i z miejsca pracy.

Ponownie rozpoczęto prace na wszystkich trzech odcinkach linii metra, wschodnim, zachodnim i centralnym, włącznie z przygotowaniami do rozpoczęcia drążenia. Na tym etapie na placu budowy znajduje się około 200 pracowników, tak, by projekt zrealizować w jak najkrótszym czasie. Łącznie zbudowane mają być dwa tunele po 15 km każdy, a także 21 stacji podziemnych.

Inwestycja (znana jako linia nr 4) została zamówiona przez miasto. Realizowana jest publiczno-prywatnego koncesjonariusza M4; w spółce tej mają udziały miasto i grupa prywatnych inwestorów z Salini Impregilo jako liderem. Prace zostały przerwane wyłącznie z powodu pandemii spowodowanej przez rozprzestrzeniającego się koronawirusa SARS-CoV-2. Przerwa, oficjalnie rozpoczęta 22 marca br., zakończyła się 5 kwietnia. Obecnie roboty mogą być prowadzone pod warunkiem zachowania wszelkich koniecznych środków bezpieczeństwa. 

Linia M4 połączyć ma historyczne centrum Mediolanu z miejskim lotniskiem. Podróż tą linią trwać ma zaledwie 12 min.

Przeczytaj także: Najdłuższy tunel kolejowy w Polsce w remoncie