Prowadzenie prac obejmujących przebudowę czy modernizację budynku często wymaga odpowiedniego wzmocnienia gruntu. Nowoczesne rozwiązania, takie jak iniekcje geopolimerowe, pozwalają wykonać zadanie szybciej niż kiedyś, efektywniej i przy niewielkim stopniu uciążliwości dla otoczenia. Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych metod i wybrać polimery? Odpowiemy na to pytanie w trakcie czerwcowego webinaru.
Iniekcje geopolimerowe – szybciej, efektywniej, bez wykopów i utrudnień
Iniekcje to alternatywa dla tradycyjnych metod wzmacniania gruntu, szybka i nieinwazyjna metoda wzmacniania podłoża, stosowana w budownictwie zarówno liniowym (infrastruktura), jak i kubaturowym (obiekty przemysłowe, komercyjne i mieszkalne). W krajach Europy Zachodniej i Skandynawii metoda ta z powodzeniem stosowana jest już od ponad 40 lat. W Polsce zyskuje obecnie na popularności z uwagi na wyjątkowe parametry użytkowe i wygodę stosowania. Charakteryzuje ją szybki czas robót naprawczych i właściwie znikoma uciążliwość podczas prowadzenia prac geoinżynieryjnych.
Proces naprawczy, polegający na szybkiej i mało inwazyjnej iniekcji w głąb gruntu, pozwala na jego zagęszczenie bezpośrednio pod obiektem bez wykopów, generowania drgań czy wprowadzania ciężkiego sprzętu budowlanego. Geopolimery stosowane w inżynierii lądowej to wysoko ekspansywne żywice, szybko penetrujące grunt i osiągające swoje właściwości użytkowe w bardzo krótkim czasie; stanowią alternatywę dla tradycyjnych technologii stosowanych w celu rozwiązania problemów osiadania nawierzchni obiektów infrastrukturalnych czy przemysłowych. Skład żywic dobierany jest odpowiednio do warunków i wymogów obiektu z uwzględnieniem wielu czynników, w oparciu o uprzednio przeprowadzone badania geotechniczne. Badane są takie właściwości gruntu, jak rodzaj i jego nośność, a ponadto przewidywane obciążenie, szybkość procesu wiązania oraz zakładane parametry konsolidacji.
W przypadku budownictwa liniowego i kubaturowego iniekcje geopolimerowe mogą być stosowane w celu:
- poprawy nośności i wzmocnienia podbudowy rozumianych jako wypełnienie, zagęszczenie i konsolidacja;
- podparcia konstrukcji – wypełnienia pustek i kawern, usunięcia wody z porów i pustych przestrzeni;
- poprawy nośności podłoża gruntowego – konsolidacji, zbrylenia gruntu (w przypadkach gruntów ziarnistych) i ujednolicenia podłoża.
Jeśli czytasz o iniekcjach geopolimerowych po raz pierwszy lub jeśli znasz to rozwiązanie, ale chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na WEBINAR pt. Iniekcje geopolimerowe da inżynierów i projektantów. Iniekcje geopolimerowe vs. tradycyjne metody wzmocnień, który odbędzie się 25 czerwca br.
W programie przewidziano nie tylko wykład, ale i możliwość zadawania pytań. Poprzednia sesja odbyła się 28 maja br., a w trakcie prezentacji uczestnicy chętnie korzystali z możliwości uzyskania odpowiedzi od eksperta (nagranie mogą Państwo znaleźć na naszej stronie); dlatego zachęcamy do przygotowania sobie listy pytań lub projektów do konsultacji.
Spotkanie poprowadzą i do Państwa dyspozycji będą inżynierowie Geobear: inż. Oskar Nojszewski i inż. Bartłomiej Jaworski.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.