Organizatorem dwudniowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) oraz Arbitrażowy Sąd Budowlany przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców. Mamy nadzieję, że konferencja przyniesie szereg odpowiedzi na pytania nie tylko stawiane przez moderatorów paneli, ale i przez uczestników, którzy będą mogli później wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – informują organizatorzy.

Konferencja odbędzie się w trybie online, a wśród wygłaszających referaty znajdą się przedstawiciele m.in. Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, która została partnerem merytorycznym wydarzenia.

Środowe obrady rozpoczną się o godz. 9:45. Na pierwszy dzień zaplanowano trzy wykłady, jeden panel dyskusyjny, a także wręczenie nagrody specjalnej zarządu SIDiR w Krajowym Konkursie dla Młodych Profesjonalistów. Wystąpienia dotyczyć będą uwarunkowań prawnych alternatywnych metod rozstrzygania sporów, mocy prawnej ugody i jej znaczenia dla stron, a także zapobiegania konfliktom interesów w procesie mediacyjnym i arbitrażowym. Tytuł panelu to z kolei ADR vs. sądy powszechne. Zalety, wady, ograniczenia.

Z kolei w czwartek (początek o godz. 10) przewidziano trzy wystąpienia i dwa panele dyskusyjne. W trakcie referatów poruszane będą tematy dotyczące prawnych uwarunkowań dopuszczalności zawierania ugód przez podmioty publiczne, alternatywnych metod budowania marek osobistych, a także roli oraz pozycji czynnika fachowego (w tym biegłego) w ADR. Podczas dyskusji mowa będzie o mediacjach z perspektywy ich uczestników (m.in. koszty, czas trwania, rola mediatora), a także o ugodach zawartych w sporach „covidowych” (dowodzenie wpływu pandemii na uprawnienia stron).

Udział w konferencji jest bezpłatny. ZAREJESTRUJ SIĘ

Serwis inzynieria.com objął wydarzenie patronatem medialnym, z kolei New Idea House i Quality Studio zostały partnerami, odpowiednio, IT i transmisji.

Przeczytaj także: Żadna ustawa w Polsce nie zabrania mediacji, arbitrażu i ugód