Jakie są rodzaje bram garażowych?

Na rynku dostępne są różne modele bram garażowych. Każdy z nich charakteryzuje się indywidualnymi właściwościami, które sprawiają, że będą nadawały się lepiej do danego pomieszczenia, w którym znajduje się samochód. Najpopularniejszym typem są bramy uchylne, które otwierane są od dołu i cała płyta unosi się i chowa w specjalnych szynach.

Ciekawym rozwiązaniem są także bramy segmentowe, które skonstruowane są z kilku paneli, będących osobnymi elementami tworzącymi całość. Dzięki temu jest ona łamana w kilku miejscach, co pozwala zatrzymanie jej w kilku wyznaczonych pozycjach, bez konieczności otwierania w całości. Chętnie montowane są także bramy rolowane, przypominające swoją konstrukcją rolety okienne. Wyróżnić można także bramy rozwierne, które są mniej popularne.

Którą bramę garażową wybrać?

O tym, jaką bramę garażową wybrać, najczęściej decyduje przestrzeń przed garażem, a także budżet, jakim dysponuje właściciel. Najczęściej wybór pada na rozwiązanie z uchylnymi płytami. Jednak zauważalna jest zmiana tego trendu i coraz częściej montowane są bramy segmentowe. Potrzebują one o wiele mniej miejsca do otworzenia się, co sprawia, że samochodem można podjechać bezpośrednio pod same drzwi garażu.

Z kolei do obiektów wolnostojących najczęściej montowane są bramy rozwierne. Takie rozwiązanie pozwala na pełne uchylenie drzwi, dzięki czemu można bezproblemowo wjechać pojazdem do pomieszczenia. Z kolei bramy rolowane są mało popularne ze względu na zastosowany materiał, ponieważ nie jest on na tyle szczelny co rozwiązania stalowe lub płytowe.

Gdzie kupić bramę garażową?

Bramy garażowe zazwyczaj robione są na indywidualne zamówienie. Brak standardowych wymiarów powoduje, że nie ma praktycznie możliwości zastosowania tego samego rozwiązania do innych pomieszczeń. Dlatego każdorazowo należy skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą w tym zakresie.

Warto zwrócić się do firmy Neumann, która wykonuje bramy garażowe wyłącznie na sprawdzonych konstrukcjach. Możliwe jest także wprowadzenie automatyzacji, polegającej na otwieraniu się skrzydła za pomocą pilota.