Wymiana powietrza z użyciem innowacyjnej technologii

Usługi montażu wentylacji z każdym kolejnym latem zyskują na popularności. Decyduje o tym nie tylko ocieplanie się klimatu, lecz również uwaga, jaką pracownicy i pracodawcy coraz bardziej skupiają na komforcie pracy. Wygoda i ergonomia pracy sukcesywnie przekształcają się z abstrakcyjnej rekomendacji w znaną każdemu konieczność.

Wobec powyższego wykwalifikowane i profesjonalne firmy zajmujące się montażem oraz serwisem wentylacji nieprzerwanie udoskonalają swoją ofertę. Przedsiębiorstwo Celtron z Wrocławia wdraża innowacyjną technologię, dzięki której produkuje sprzęt z już zainstalowanym odzyskiem ciepła, co pozwala na ochłodzenie pomieszczenia i zaoszczędzenie energii, w przypadku którego temperatura wewnątrz domu czy biura może być automatycznie lub zdalnie regulowana, a na przykładzie obiektów przemysłowych instalacja nawet pochłania i neutralizuje opary substancji chemicznych z wentylowanych pomieszczeń. Systemy wentylacyjne Celtron przyczyniają się do poprawy jakości pracy pracowników, mają pozytywne działanie na zdrowie, dzięki czemu optymalizują efektywność funkcjonowania i wykonywania swoich obowiązków przez osoby przebywające w pomieszczeniu z zamontowanym sprzętem.

Wentylacja mechaniczna i wentylacja grawitacyjna – opis technologii

Wentylacja mechaniczna jest wyśmienitym rozwiązaniem w przestrzeniach szczelnie zamkniętych. Takie są w konsekwencji narażone na ciągły wzrost poziomu wilgoci i nieprzyjemny zaduch. Zadaniem systemów wentylacyjnych tego rodzaju jest systematyczne usuwanie nieświeżych pokładów wilgotnego i bogatego w dwutlenek węgla powietrza i dostarczanie świeżego, natlenionego i suchego. Wpływa to pozytywnie nie tylko nie samopoczucie osób pracujących w wentylowanym pomieszczeniu, ale też poprawia stan sprzętu w nim obecnego oraz ścian.

Wentylację mechaniczną w niektórych sytuacjach można zastąpić równie skuteczną wentylacją grawitacyjną. Stanowi ona prosty oraz jeden z najczęściej i najdłużej stosowanych sposobów wymiany powietrza. Wbudowane kominy wentylacyjne lub przewody wentylacyjne umożliwiają samoczynne odprowadzanie ciepłego powietrza z górnych partii pomieszczeń na zewnątrz. Z tego powodu wentylacja grawitacyjna jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, ekologicznym i bezpiecznym dla pracowników. Działanie wentylacji grawitacyjnej nie pochłania wielkich pokładów energii, zaś kratki wentylacyjne są skonstruowane tak, aby minimalizować pobór energii w stosunku do ilości oczyszczonego powietrza.

Montaż wentylacji mechanicznej

Mechaniczne systemy wentylacyjne zapobiegają pojawianiu się pleśni i grzybów w pomieszczeniach, gdzie szybko i intensywnie może kumulować się wilgoć i zalegać mokre powietrze. Oferta Celtron obejmuje nie tylko profesjonalny oraz szybki montaż instalacji, lecz także zawiera gwarancję jego serwisu. Serwis z kolei obejmuje okresowy przegląd zamontowanego systemu, jego czyszczenie i usprawnianie oraz pomiary wentylacji pozwalające na określenie wydajności. Regularny serwis instalacji wykonany przez specjalistów Celtron daje gwarancję, że wszystkie części składowe pozostaną czyste i będą nieprzerwanie sprawnie oraz bezusterkowo pracować.

Więcej o ofercie innowacyjnych systemów wentylacyjnych Celtron znajdziemy na https://wroclaw-klimatyzacja.pl/wentylacja/.