Psychologia złodzieja

Wcale nie myli cię wzrok. Właśnie ten temat chcielibyśmy poruszyć w pierwszej kolejności. Aby bowiem skutecznie chronić się przed wizytami złodziei, warto wiedzieć, w jaki sposób szukają oni swoich ofiar. A robią to głównie poprzez uważną obserwację. Przestępcy szukają łatwych łupów — nieprzygotowanych budynków, które uda im się zdobyć możliwie najmniejszym ryzykiem. W końcu oni sami wiedzą najlepiej, jak niebezpieczną „profesją” się parają, dlatego robią, co mogą, aby nie wpaść w ręce policji.

Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swojej posiadłości i jest to widoczne, już w ten prosty sposób znacznie zmniejszasz ryzyko napadu. Nawet z pozoru proste rozwiązania, takie jak kłódki ASSA ABLOY w drzwiach budynku gospodarczego mogą skłonić go do zmiany celu.

Technologia kłania się nisko

Oczywiście tradycyjne rozwiązania, takie jak kłódka, dobry sąsiad i duży pies, pomagają zapobiec kradzieży. Warto łączyć je jednak ze zdobyczami dzisiejszej technologia, która znacznie podnosi bezpieczeństwo domów i budynków firmowych. Siatka kamer połączona ze skutecznym systemem alarmowym to bariera nie do przejścia dla wielu włamywaczy. Pamiętaj również, że technologia szybko i stale się rozwija. Być może okaże się, że ma ona do zaoferowania znacznie więcej, niż się spodziewasz.

Słabe punkty budynku — zadbaj o nie już dziś

Wytrawny złodziej jest w stanie dostrzec nie tylko kiepsko chronione budynki w okolicy, lecz także słabe punkty poszczególnych obiektów. Jeśli chcesz więc ochronić się także przed lepiej zaplanowanymi rabunkami, przyjrzyj się dobrze swojej nieruchomości. Cenna może okazać się także pomoc eksperta. Ilość możliwości wykorzystywanych przez złodziei nie jest jednak nieograniczona. Najczęściej przechodzą oni do wnętrza budynku przez któreś drzwi, okna lub bramę garażową.

Zapobiegaj, dopóki możesz

Jeśli zamierzasz dopiero kupić albo zbudować nieruchomość, możesz wybrać, w jakiej okolicy będzie się ona znajdować. Warto pamiętać, że pewne lokalizacje są znacznie bardziej niebezpieczne niż inne. Weź to pod uwagę na długo, zanim rozpoczniesz przygodę z nowym domem lub budynkiem dla firmy. Samotny obiekt przy ścianie lasu, z dala od sąsiadów lub na końcu ślepej ulicy to wręcz zaproszenie dla złodziei oraz innych osób o nieprzyjaznych zamiarach. Nie oznacza to oczywiście, że takie nieruchomości są skazane na rabunek. Decydując się jednak na zakup lub budowę obiektu w wątpliwej lokalizacji, należy podjąć dodatkowe środki bezpieczeństwa.