Kilka słów o funkcji chłodzenia

Wentylacja przemysłowa Oxy Com 4 Seasons to aż cztery funkcjonalne tryby pracy. Mowa tu o funkcji chłodzenia, a dokładnie trybie swobodnego i dwustopniowego chłodzenia. W pierwszym przypadku niska temperatura powietrza zewnętrznego jest wykorzystywana do ochładzania powietrza w budynku. To wentylacja przemysłowa, która nie tylko zapewnia dopływ chłodnego powietrza, ale także poziomo rozprowadzająca je na całej powierzchni pomieszczenia.

Z kolei w dwustopniowym trybie na pierwszym etapie do wstępnego schłodzenia powietrza wykorzystywana jest zimna woda poddana recyrkulacji. Drugi etap polega na dalszym schładzaniu powietrza przy pomocy specjalnych wkładów do chłodzenia wyparnego.

System ten to także jednostopniowe chłodzenie – skutecznie ochładzające budynek i zapewniające odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu.

Wentylacja mechaniczna – na czym polega tryb odzyskiwania ciepła i ogrzewania?

Przedstawiając tryby pracy systemu Oxycom IntrCool 4Seasons, nie można zapomnieć o funkcji ogrzewania. Odgrywa ona szczególną rolę zwłaszcza zimą. W obiektach przemysłowych ciepłe powietrze podnosi się do poziomu sufitu. I właśnie w tej sytuacji sprawdzi się funkcja ogrzewania. Ciepłe powietrze jest filtrowane przez system, mieszane ze świeżym i w razie potrzeby ogrzewane. Kolejno za pomocą specjalnego dyfuzora zostaje dostarczane pionowo w kierunku podłogi.

Jak widać system ten gwarantuje efektywne chłodzenie latem, ale także odzyskiwanie ciepła i ogrzewanie zimą. Decydując się na to rozwiązanie, stawiamy na wentylację i filtrację przez wszystkie sezony.

Ponadto istotna jest również energooszczędność i wydajność Oxy Com 4 Seasons, ale też kontrola temperatury oraz wilgotności względnej, która są szczególnie ważne zwłaszcza w zakładach przemysłowych.

Źródło emisji zanieczyszczeń

W zakładach przemysłowych istnieje wiele źródeł zanieczyszczeń. Procesy przemysłowe mogą bowiem uwalniać do powietrza dużo toksycznych gazów, oparów i pyłów. Tak złe warunki mają poważny wpływ na komfort oraz zdrowie pracowników, a nawet powodują spadek ich wydajności. Jeśli chcesz zadbać o wysoki poziom czystości w miejscach pracy, postaw na wentylację miejscową. Jest nią sprawdzony system, który został wdrożony w bardzo wielu zakładach przemysłowych, gdzie każdego dnia osoby korzystające z tej przestrzeni muszą mieć na uwadze zanieczyszczenia powietrza.

Aby zwiększyć produktywność, kluczową kwestią jest wdrożenie odpowiedniego systemu wentylacji. Będzie on stale wykorzystywał świeże i przefiltrowane powietrze zewnętrzne, aby w całym pomieszczeniu panował odpowiedni i bezpieczny dla zdrowia pracowników klimat. Wentylację mechaniczną stosuje się zwłaszcza w przypadku dużych przestrzeni, które trudno jest schłodzić za pomocą tradycyjnej klimatyzacji przemysłowej.

W czym pomagają systemy wentylacji przemysłowej?

Dostęp świeżego powietrza jest ważny w każdym miejscu pracy, zwłaszcza w przypadku hal przemysłowych, gdzie mamy do czynienia z rozmaitymi oparami szkodliwymi dla zdrowia. Wiele jest tam również substancji agresywnych chemicznie.

Na halach produkcyjnych konieczne jest wobec tego zastosowanie odpowiedniej wentylacji, aby pozbyć się z powietrza zanieczyszczeń. W pomieszczeniach tych doskonale sprawdzi się wentylacja mieszająca i świeży strumień powietrza.

Proponowany system wentylacji pomaga zapanować nad odpowiednim mikroklimatem w pomieszczeniu i utrzymaniem temperatury, która zapewni najlepsze warunki do pracy. Emisja zanieczyszczeń potrafi bowiem negatywnie wpłynąć na wydajność i zdrowie pracowników. Wybierając wentylację strefową, stawiasz także na niższe koszty chłodzenia hal i 100% świeżego oraz chłodnego powietrza.

Porównanie Oxy Com 4 Seasons z tradycyjnymi systemami chłodzenia i klimatyzacji

Oxy Com 4 Seasons to aż do 7ºC niższa temperatura niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych systemów chłodzenia i do 50% mniejszy wzrost wilgotności w dostarczanym powietrzu. Ponadto instalacja nawiewno wywiewna to również niższe zużycie wody i duża oszczędność energii.

Wiadomo, że każde pomieszczenie o dużej kubaturze wymaga indywidualnego podejścia. Z tego względu w tej kwestii najlepiej skontaktować się z producentem wentylacji.

Na uwagę zasługuje wszechstronność usług proponowanych przez firmę OXYCOM. Oferuje ona chłodzenie dużych przestrzeni i miejsc pracy. W ofercie znajduje się także montaż urządzeń chłodniczych na dachu i ścianach budynku.

System ten zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach przemysłowych i komercyjnych, co zwiększa komfort pracowników, ale także żywotność maszyn i urządzeń produkcyjnych. Firma ta ma w swojej ofercie również nawiewniki wirowe i kurtyny powietrzne.