Partnerzy portalu

Zalety rolet zewnętrznych na okna dachowe

Opublikowano: 25-10-2022 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Montaż rolet w przypadku okien połaciowych to niemal konieczność, jeśli chcemy uniknąć intensywnego nasłonecznienia i nagrzewania się pomieszczeń na poddaszu. Jednak ochrona przed światłem słonecznym to nie jedyne przeznaczenie tego typu produktów. Rolety zewnętrzne na okna dachowe mają o wiele szersze zastosowanie. Jakie jeszcze są ich zalety? Na co zwracać uwagę podczas dobierania rozmiaru i montażu? Wyjaśniamy.


Fot. Fakro Fot. Fakro

Jakie funkcje pełnią zewnętrzne rolety dachowe?

Rolety zewnętrzne na okna połaciowe to - jak wskazuje nazwa - systemy montowane od zewnętrznej strony okien. Zapewniają kompleksową ochronę przed promieniowaniem słonecznym (w tym promieniowaniem UV) przez cały rok. To jednak nie wszystko. Oprócz działania zaciemniającego, rolety zewnętrzne poprawiają izolacyjność termiczną i zmniejszają poziom hałasu podczas deszczu, gradu czy silnego wiatru. Ta druga cecha jest istotna szczególnie dla osób mieszkających w pobliżu ruchliwych ulic, gdzie występuje znacznie większe natężenie uciążliwych dźwięków. Zewnętrzne rolety dachowe stanowią też dodatkową barierę chroniącą przed włamaniem, a solidne wykonanie gwarantuje doskonałą wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych. Rolety zewnętrzne dostępne są w wersji ze sterowaniem ręcznym lub elektrycznym.

Rodzaje rolet dachowych montowanych od zewnętrz

W zależności od oczekiwań użytkowników, na rynku można dziś bez trudu znaleźć wiele różnych rolet zewnętrznych. Przykładowo, producent okien dachowych FAKRO ma w swojej ofercie następujące rodzaje zewnętrznych rolet dachowych:

  • ze sterowaniem ręcznym,
  • ze sterowaniem automatycznym za pomocą baterii słonecznej,
  • ze sterowaniem elektrycznym, w oparciu o technologię Z-Wave (bezprzewodowy system radiowy).

Wszystkie powyższe produkty chronią też przed hałasem i skutecznie utrudniają włamanie. Konstrukcje zewnętrznych rolet dachowych są wykonywane z lekkich i wytrzymałych paneli aluminiowych (lamelek). Szeroki wybór rozmiarów ułatwia ich dopasowanie do większości typów okien dachowych. Rolety można nabyć w kolorze popielato-brązowym oraz czarnym (na specjalne zamówienie, bez dodatkowych dopłat). Firma FAKRO udziela 2-letniej gwarancji na wszystkie rodzaje rolet dostępnych w swojej ofercie.

Fot. Fakro Fot. Fakro

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne na okna dachowe?

Rolety zewnętrzne na okna dachowe to praktyczne systemy o wielu przydatnych funkcjach.
Do najważniejszych zalet takich rolet można zaliczyć m.in.:

  • ochronę przed upałami i promieniowaniem UV,
  • zapobieganie przegrzewaniu pomieszczeń,
  • energooszczędność (mniejsze straty ciepła w okresie grzewczym),
  • dobrą izolacyjność akustyczną,
  • bezpieczeństwo (dodatkowa ochrona przed włamaniem).

Poza tym, rolety zewnętrzne zapewniają domownikom prywatność i wyraźnie poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniach na poddaszu. Dzięki efektywnemu zaciemnieniu, montaż rolet zewnętrznych może nawet wpłynąć na lepszą jakość snu. Rolety dachowe zewnętrzne charakteryzują się również intuicyjną obsługą. Decydując się na dodatkowe wyposażenie w urządzenie sterujące, system może być obsługiwany przy użyciu pilota bądź przełącznika naściennego, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę użytkowania.

Jak dobrać rozmiar i jak zamontować rolety zewnętrzne?

Należy pamiętać, że poprawne działanie rolet zewnętrznych oraz zachowanie wszystkich funkcjonalności produktu jest możliwe tylko pod warunkiem prawidłowego doboru
i właściwego montażu. A jak poprawnie dopasować rozmiar? W tym celu należy się posiłkować informacjami widocznymi na tabliczce znamionowej umieszczonej na skrzydle okna. W przypadku braku takiej tabliczki na stolarce okiennej, firma FAKRO proponuje, aby wówczas skontaktować się z konsultantem. Przestrzega jednocześnie, aby nie podejmować samodzielnych prób pomiaru. Z kolei podczas montażu zaleca się postępować dokładnie według wytycznych zawartych w instrukcji dołączonej do produktu. Mocowanie rolet zewnętrznych nie jest skomplikowane i można tego dokonać we własnym zakresie. Jednak w przypadku pojawienia się problemów, lepiej skorzystać z pomocy fachowców, aby nie dopuścić do powstania uszkodzeń czy innych nieprawidłowości.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!