Partnerzy portalu

Czym są i jakie mają zastosowanie meble reklamowe

Opublikowano: 03-11-2022 Źródło: zewnętrzne
SPONSOROWANE

Meble reklamowe doskonale sprawdzają się do promocji naszej marki poprzez ekspozycję logo i budowanie świadomości klienta na temat naszego brandu. Te uniwersalne produkty stanowią świetny dodatek do wystroju pomieszczeń zarówno w naszych w biurach, sklepach, jak i wszelkiego rodzaju korytarzach i poczekalniach.


Mała szafa na kosmetyki - meble reklamowe Mała szafa na kosmetyki - meble reklamowe

Rodzaje mebli reklamowych

Meble reklamowe dzielimy ze względu na sposób wykonania i materiał wykorzystany do ich produkcji. 

Meble reklamowe wykonane z plexi

Stanowią grupę najczęściej wybieraną grupę mebli reklamowych. Dzięki elastyczności materiału i różnym metodom jego obróbki można stworzyć kształty, których nie udałoby się uzyskać w przypadku tradycyjnych odpowiedników. Ponadto meble reklamowe tego typu to doskonały sposób na to, by wyeksponować produkty, dzięki umieszczeniu przyciągającej wzrok grafiki. Możemy w ten sposób wpasować różnego rodzaju stoły, krzesła czy szafy ekspozycyjne do każdego typu pomieszczenia i bez większego wpływu na wizerunek marki, którym chcemy się odznaczać.

Warto również zaznaczyć, że meble wykonane ze szkła akrylowego są przezroczyste i mogą zastąpić tradycyjną szybę. Dzięki tej właściwości, z powodzeniem można je wykorzystać do wystroju wnętrz.

Najczęściej wśród reklamowych mebli z plexi możemy znaleźć szafy ekspozycyjne, które w doskonały sposób łączą w sobie funkcjonalność i przekaz sprzedażowy. Szafa z plexi znajdzie zastosowanie na przykład w sklepie lub jako regał do naszego biura.

Tradycyjne meble reklamowe z nadrukiem

Do tej kategorii możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju sofy, pufy, fotele czy inne leżanki i siedziska. Pod postacią wygodnego mebla kryje się skuteczne narzędzie reklamowe, które sprawi, że potencjalny klient naszego sklepu lub salonu usługowego zapamięta nasze logo przez długi czas po opuszczeniu lokalu.

Biuro, a w nim sofa i pufy Biuro, a w nim sofa i pufy

Reklamowe meble tego typu sprawdzą się również na różnego rodzaju eventy. Są wyjątkowo funkcjonalne, więc każdy na pewno doceni ich wygodę i komfort użytkowania.

Reklamowe meble jako stoiska wystawowe

Wszechstronność i sposób, w jaki wykonane są meble reklamowe, sprawia, że mogą być wykorzystana jako stoiska wystawowe. Sami decydujemy o tym, czy wolimy, aby nasz mebel był przejrzysty, czy może wyposażymy go w druk przedstawiający nasze logo lub grafikę.

Meble reklamowe wykonane z plexi sprawią, że potencjalni klienci zwrócą szczególną uwagę na nasze stoisko na targach podczas różnych eventów. Z łatwością przyciągną wzrok osób trzecich i wpłyną na ogólne zainteresowanie tematem.

Meble z plexi pełniące funkcję ekspozycyjną doskonale przyczynią się do promowania usług w naszej ofercie. Różnego rodzaju salony wykorzystują je do promocji swoich markowych produktów.

uniwersalne produkty - reklamowe meble z plexi jako regały w sklepach uniwersalne produkty - reklamowe meble z plexi jako regały w sklepach

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Zdecydowanie największą zaletą mebli reklamowych jest to, że możemy wykorzystać 100% przestrzeni na naszą reklamę. Jeśli więc działalność naszej firmy bazuje na bezpośrednim kontakcie i jest skierowana do odbiorców masowych, doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie mebli do promocji naszego logo i budowania świadomości klienta wobec naszej marki.

Meble reklamowe, dzięki swojej niewielkiej masie, pozwalają na wysoką mobilność podczas dekorowania kolejnej hali pod eventy promujące naszą ofertę. Jest to szczególnie istotne kiedy nasze imprezy odbywają się dzień po dniu lub cyklicznie, np. co tydzień w różnych miejscach.

Wpływ ekspozycji logo na świadomość marki

Budowa wizerunku naszej marki to najczęściej proces żmudny, który wymaga od nas sporego nakładu finansowego i dobrej organizacji różnego rodzaju działań. Już sam widok naszego symbolu graficznego pojawiającego się w różnych miejscach sprawia, że potencjalni klienci zaczynają kojarzyć kształty lub kolory z naszą marką. Za świetny przykład mogą posłużyć portale społecznościowe, na przykład Facebook i jego niebieski kolor loga czy Twitter i ikonka ptaka. Najbardziej popularne brandy zyskały swoją sławę dzięki długotrwałej i wielokrotnej ekspozycji na spojrzenia użytkowników.

meble reklamowe na targi jako skuteczne narzędzie reklamowe meble reklamowe na targi jako skuteczne narzędzie reklamowe

W podobny sposób działają meble reklamowe. Pozwalają wypromować nasze produkty, wykorzystamy je podczas różnych okazji, a w szczególnych przypadkach posłużą jako szafa ekspozycyjna dla naszych produktów. Wszystkie tego typu działania przyczynią się w znacznym stopniu do budowania świadomości marki.

Meble reklamowe — podsumowanie

Obecne w otoczeniu kolory i obrazy, przemycają do głów naszych klientów sygnały, dzięki którym tworzymy i utrwalamy wizerunek swojej firmy.

Meble reklamowe to produkty oryginalne i wbrew pozorom bardzo skuteczne jeżeli chodzi o przekaz sprzedażowy, promocyjny lub reklamowy. Dzięki różnorodności materiałów, z których mogą być wykonane, urozmaicą wnętrze każdego pomieszczenia. Meble tego typu doskonale sprawdzą się jako pufy do naszej poczekalni lub jako szafa ekspozycyjna. Możemy przyozdobić nimi nasze biuro, aby potencjalny klient czuł się swobodnie, a jednocześnie był otoczony grafikami budującymi wizerunek marki.

Niebagatelne znaczenie ma też to, że odpowiednie techniki nadruków (zwłaszcza na szkle akrylowym) pozwalają na uzyskanie dowolnej kompozycji graficznej. 

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia