Budując dom lub planując remont warto zabezpieczyć się przed przerwami w dostawie prądu. Niestety awarie zdążają się dość często, a zasilanie jest niezbędne do wykonania większości prac budowlanych i remontowych. W celu uniknięcia przestojów w pracy, warto zakupić agregat prądotwórczy. Każde opóźnienie w pracach budowlanych wiąże się z dodatkowymi kosztami, a tych warto unikać. Posiadając własne źródło energii można bez problemu zaopatrzyć w energię sprzęty budowlane (piły, wiertarki, pompy) lub oświetlić potrzebne miejsca.
Fot. Proton Polska
Jak działa agregat prądotwórczy?
Agregaty prądotwórcze, takie jak np. https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze-100.html służą do przekształcenia energii kinetycznej w energię elektryczną. W urządzeniu elektromechanicznym dochodzi do wirowania armatury w stacjonarnym polu magnetycznym, w wyniku czego jest wytwarzany prąd. Urządzenie składa się z prądnicy synchronicznej, silnika oraz rozdzielnicy elektrycznej. Agregat może być jednofazowy lub trójfazowy, a zależy to od nawiniętych na prądnicę (inaczej stojan) uzbrojeń. W silniku elektrycznym spalane jest paliwo, z wyniku którego powstaje energia zamieniana na energię mechaniczną. Następnie obracający się wirnik prądnicy generuje siłę elektromotoryczną, zmieniając strumień magnetyczny. Skutkiem tych wszystkich procesów jest wytwarzanie prądu elektrycznego.
Rodzaje paliw stosowane w agregatach prądotwórczych - jakie wybrać?
Agregaty prądotwórcze wykorzystywane na budowę zasilane są olejem napędowym lub benzyną. Zaopatrzenie urządzenia jest bardzo proste, wszak te paliwa są dostępne na każdej stacji benzynowej. Wykorzystując agregat w zamkniętym pomieszczeniu należy pamiętać o stworzeniu odpowiedniej instalacji do odprowadzania spalin, które są generowane w wyniku pracy urządzenia.
Agregaty na benzynę wymagają robienia ich przeglądu po 100 godzinach pracy. Benzyna w zbiorniku nie powinna znajdować się dłużej niż przez 30 dni. Gdy urządzenie nie pracuje przez minimum miesiąc, zbiornik musi zostać opróżniony.
Na budowach większą popularnością cieszą się agregaty prądotwórcze zasilane olejem napędowym. Są one cenione za niskie koszty utrzymania oraz generowanie odpowiedniej mocy. Mogą obsłużyć duże przedsiębiorstwa i obiekty.
Czas pracy agregatu na budowę
Głównym parametrem interesującym potencjalnym nabywców jest czas pracy urządzenia. Parametr ten jest uzależniony od wielu czynników: pojemności silnika, spalania, obciążenia urządzenia. Warto przeznaczyć na jego zakup większe środki pieniężne, aby agregat sprawnie poradził sobie z długimi godzinami pracy na budowie. Urządzenia wyposażone w duże zbiorniki umożliwiają ciągłą pracę urządzenia przez nawet kilkanaście godzin.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.