Montaż siatki ogrodzeniowej – potrzebne narzędzia

Zanim przystąpisz do jakiejkolwiek pracy, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Najważniejsza jest oczywiście siatka i słupki. Nawet jeśli montujesz ogrodzenie na krótki czas, warto wybrać produkty wykonane z dobrej jakości materiału.

Co więcej, warto poświęcić chwilę, aby zdecydować się na odpowiednią grubość druta oraz średnicę oczek. Słupki, jak i siatkę o różnych parametrach, możesz znaleźć na https://www.siatkopol-sklep.pl/. Zakup masz już za sobą? W takim razie do prawidłowego zamontowania będą Ci potrzebne m.in. poziomnica, łopata, młotek, mieszanka betonowa.

Siatka ogrodzeniowa – jak montować?

Jeśli chcesz, aby ogrodzenie służyło Ci przez jakiś czas, musisz zrobić to precyzyjnie. Od czego zacząć? Oto kilka ważnych kroków.

1. Przygotowanie podłoża

Montaż siatki ogrodzeniowej, należy zacząć od przygotowania podłoża. Usuń wszystkie przeszkody np. kamienie, gałęzie, chwasty i wyrównaj teren. Dobrze przygotowane miejsce pracy = łatwiejszy i dokładniejszy montaż.

2. Rozstaw słupków

Po przygotowaniu podłoża, czas na wykopanie dziur pod słupki ogrodzeniowe. Głębokość wykopanych otworów, różni się w zależności do ich umiejscowienia: słupki narożne około 65-70 cm, środkowe około 50 cm.

Co ile rozstawić słupki ogrodzeniowe? Standardowo co 2,5 m, jednak niektórzy decydują się na trochę większe odległości np. 3 m.

Rozstawianie należy zacząć od słupków narożnych. Dodatkowo, aby konstrukcja była stabilna i posłużyła Ci przez dłuższy czas, nie możesz zapomnieć o wspornikach. Użyj też poziomnicy, aby sprawdzić, czy słupki są ustawione w pionie.

Montując siatkę ogrodzeniową, możesz zdecydować się na słupki drewniane lub metalowe.

3. Utwardzenie

Po ustawieniu słupków w pionie za pomocą poziomicy czas na ich utwardzenie. Ich drewnianą wersję wystarczy dobrze zakopać w ziemi. Natomiast metalowe warto ustabilizować za pomocą betonu. Zrób to, jeśli chcesz, aby konstrukcja była chroniona przed silnym wiatrem, większymi dzikimi zwierzętami i intruzami.

4. Siatka ogrodzeniowa – montaż i naciągnięcie

Po utwardzeniu słupków czas na montaż! Jak zamontować siatkę ogrodzeniową?

W sklepach najczęściej można kupić ją w rolce, dzięki temu późniejszy montaż jest łatwiejszy. Wystarczy ją tylko rozwinąć. Ważnym punktem, jest jej odpowiednie naciągnięcie. Dzięki temu masz pewność, że cała konstrukcja będzie stabilna i estetyczna.

Montując siatkę do drewnianych słupków, musisz wyposażyć się w skoble, czyli zgięty pręt, który połączy siatkę i słupek. W przypadku metalowej wersji nie musisz się przejmować takimi rzeczami. Dlaczego? Słupki mają specjalne uchwyty, za pomocą których w prosty sposób połączysz te dwa elementy.

Teraz już wiesz, jak wygląda montaż siatki ogrodzeniowej. Z dobrymi narzędziami, proces ten będzie przyjemny i prosty. Przy wykonywaniu prac pamiętaj o odpowiednim rozstawieniu słupków, wypoziomowaniu ich i naciągnięciu siatki. Miłej pracy i powodzenia!