Partnerzy portalu

Transport szkła

Opublikowano: 03-04-2023 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Transportowanie szkła kurierem jest niezwykle wymagającym zadaniem. Na każdym etapie należy zachować wyjątkową ostrożność, począwszy na przygotowaniu do transportu, a na samym doręczeniu do klienta skończywszy. Szkło jest bardzo delikatnym materiałem, które jest podatne na uszkodzenia podczas przemieszczania. Z uwagi na to, przedsiębiorcy zajmujący się produkcją czy sprzedażą szkła muszą mieć rzetelną wiedzę na temat tego, jak prawidłowo podejść do kwestii transportu. Nawet drobne wstrząsy, ruchy czy wibracje mogą doprowadzić do uszkodzenia towaru, a co za tym idzie – niezadowolonego klienta i straconych pieniędzy. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu, ryzyko uszkodzeń w transportowanie szkła można zminimalizować. O tym, jak to zrobić, przeczytają Państwo w poniższym artykule. Zapraszamy!


Fot. DSV Fot. DSV

Jak prawidłowo przygotować się do transportu szkła?

Przygotowanie do transportu jest kluczowe, aby zapewnić bezpieczeństwo szkła podczas przemieszczania. Oto kilka kroków, które należy podjąć przed transportem szkła.

Przed transportem należy ocenić, czy szkło jest odpowiednie do transportu. Uszkodzone, porysowane lub pęknięte szkło należy zastąpić nowym. W przeciwnym wypadku, klient będzie niezadowolony, a szkło jest bardziej podatne na dalsze uszkodzenia.
Należy zadbać o to, aby szkło było odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami podczas transportu. Szyby, próbki szklane czy przedmioty powinny być opakowane w odpowiednie opakowania, takie jak pudełka lub specjalne skrzynie transportowe. Dodatkowo szkło powinno być ułożone w taki sposób, aby uniknąć wstrząsów podczas transportu. Najlepszą metodą na zapobiegnięcie wstrząsom i uderzeniom jest dokładne owinięcie szkła folią bąbelkową i usztywnienie tejże folii taśmą.
Pakując szkło do wysyłki, zwróćmy również uwagę na odpowiednie oznakowanie paczki. W widocznym miejscu paczki należy nakleić – o ile pakowania nie posiada już takowego nadruku – symbol znakujący, że w środku znajduje się towar delikatny i kruchy. Dzięki temu kurier obsługujący paczkę od razu będzie wiedział, z czym ma do czynienia i zachowa wyjątkową ostrożność przy przenoszeniu naszej przesyłki.

Oznaczenie fragile na skrzyni ze szkłem w środku. Fot. DSV Oznaczenie fragile na skrzyni ze szkłem w środku. Fot. DSV

Jakiego kuriera wybrać do transportu szkła?

Transportując towar tak wrażliwy, jak szkło, musimy wybrać sprawdzonego kuriera, szczególnie jeśli wysyłamy szkło np. zagranicę. Nie każdy kurier bowiem obsługuje przesyłki szklane. Dlatego zdecydowanie polecić można tutaj firmę kurierską DSV XPress. Są to specjaliści w kwestii kurierskich przesyłek międzynarodowych. Współpracują z wieloma branżami, wliczając w to producentów szkła i przedmiotów szklanych. Jeśli są Państwo zainteresowani kontaktem, zajrzyjcie na ich kalkulator przesyłek. Po wypełnieniu danych przesyłki, wkrótce odezwą się ze spersonalizowaną pod klienta ofertą handlową.

Podsumowanie

Jak zatem widać, transport szkła jest bardzo wymagający zarówno dla nadającego, jak i przewoźnika. Popełnienie błędu na którymkolwiek etapie przesyłki może doprowadzić do straty całego towaru. Jeśli natomiast przyłożymy się odpowiednio do przygotowań i wybierzemy odpowiedniego kuriera, możemy być spokojni. Wspomniany już przez nas DSV XPress po odebraniu od nasz przesyłki, zajmie się całą resztą – profesjonalnie i sumiennie. Ofertę firmową można sprawdzić na ich podstronie "nasze produkty".

    Foto, video, animacje 3D, VR

    Twój partner w multimediach.

    Sprawdź naszą ofertę!