Oddano do użytku terminal przeładunkowy, który zbudowano na stacji Wola Baranowska LHS w woj. podkarpackim.
Fot. PKP LHS
W ramach tego zadania na stacji Wola Baranowska powstał plac przeładunkowo-składowy o powierzchni 40,6 tys. m2, nowy układ torowy o szerokości 1435 mm oraz 1520 mm wraz z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Jest też nowa droga dojazdowa wraz z placem postojowym, do tego infrastruktura telekomunikacyjna, elektroenergetyczna, wodociągowo-kanalizacyjna oraz monitoring. Ponadto terminal został wyposażony w urządzenia do przeładunku kontenerów typu reachstacker i towarów masowych. Efektami inwestycji mają być:
- zwiększenie ilości towarów przewożonych szerokotorową linią kolejową
- obsługa ładunków intermodalnych,
- rozwój nowoczesnych usług logistycznych.
Całkowita wartość projektu to 61 mln zł, z czego 16 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne. Była to inwestycja spółki PKP LHS.
PKP LHS – co to jest?
Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa zarządza linią szerokotorową nr 65, biegnącą od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Hrubieszów/Izow do stacji Sławków LHS w woj. śląskim. To najdłuższa linia szerokotorowa w Polsce przeznaczona do transportu towarowego. Biegnie przez pięć województw, a jej długość wynosi prawie 400 km. W 2022 r. spółka zrealizowała przewozy na poziomie 11,108 mln ton. To rekordowy wynik w całej jej historii.
Przeczytaj także: Lubelskie – stacja Małaszewicze z suchym portem zyskała trzy tory
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.