W ramach przebudowy nabrzeża Indyjskiego w Porcie Gdynia zdemontowano urządzenie przeładunkowe Buhler-Portalink Combi C 300. To jedno z zadań dostosowywania infrastruktury portowej do rosnących wymagań rynkowych wykonane w ramach przebudowy nabrzeża Indyjskiego.
Urządzenie przeładunkowe Bühler-Portalink Combi. Fot. Tomasz Urbaniak/port.gdynia.pl
Urządzenie przeładunkowe Bühler-Portalink Combi C 300 zostało rozebrane, ponieważ nie spełniało przyszłych wymogów wydajnościowych. Demontaż wykonano w ciągu dwóch dni. Do rozbiórki użyto dźwigu pływającego Maja, jednego z największych w Polsce. Odłączone elementy umieszczono na pontonie, który po zakończeniu robót został odholowany.
Fot. Tomasz Urbaniak/port.gdynia.pl
Przebudowa nabrzeża Indyjskiego to część większego przedsięwzięcia związanego z pogłębieniem toru podejściowego i akwenów wewnętrznych portu oraz przebudowy nabrzeży. Są one modernizowane na łącznej długości 1,5 km. Unowocześniany jest też Kanał Portowy (4 km).
Kontrakt na realizację inwestycji podpisano w grudniu 2022 r., aktualnie prowadzone prace mają zakończyć się w IV kwartale 2024 r., a ostateczne zakończenie zadania przewidziano na IV kwartał 2025 r.
Wartość projektu „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – Etapy I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – Etapy II i III” wynosi 1,28 mld zł.
W efekcie robót mają się poprawić warunki nawigacyjne i stan bezpieczeństwa budowli hydrotechnicznych. Port będzie w stanie przyjmować duże statki kontenerowe i masowce o długości do 400 m, szerokości do 58 m i zanurzeniu do 15 m.
Przeczytaj także: Ruszają badania geologiczne dla pierwszej elektrowni atomowej w Polsce
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.