Mobilne podnośniki stale zyskują na popularności, powoli wypierając drabiny i rusztowania. Dlaczego? Ponieważ pozwalają na bezpieczne, efektywne, komfortowe wykonywanie prac na wysokości zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz. Ze względu na wymienione zalety kupują je firmy działające w różnych branżach. Gdzie najczęściej wykorzystuje się kompaktowe podesty ruchome?
Fot. Power Towers
Mobilne platformy do pracy na wysokościach to inteligentna alternatywa dla drabin, podestów i rusztowań. Samojezdne maszyny służą do podnoszenia ludzi i narzędzi na określone wysokości – maksymalnie do 5,5 metra – zapewniając bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Operatorzy korzystający z platform przez cały czas stoją stabilnie, opierając się na dwóch stopach, mają obie ręce wolne i w razie potrzeby mogą się swobodnie obracać, dlatego działają wydajniej i są mniej narażeni na urazy niż np. wtedy, gdy używają drabin.
Dodatkowymi zaletami podnośników są ich:
- kompaktowe rozmiary – mieszczą się w pojedynczych drzwiach i w windach,
- niska waga – nawet poniżej 200 kg,
- długa żywotność – część modeli jest praktycznie bezobsługowa.
Na rynku znajdziemy mobilne podesty ruchome z zasilaniem elektrycznym podnoszenia, podnoszenia i jazdy oraz bez zasilania elektrycznego. Gdzie można je wykorzystać?
Prace budowlane i wykończeniowe
Na przykład przy prowadzeniu prac budowlanych i wykończeniowych. Dzięki podnośnikom przejezdnym da się łatwo i bezpiecznie zainstalować kratownice sufitowe, HVAC, systemy tryskaczowe, okablowanie elektryczne czy elementy oświetlenia.
Maszyny mogą pracować w budynkach biurowych, centrach danych, szpitalach, bankach, sklepach detalicznych, magazynach, hotelach, halach widowiskowych i innych zamkniętych obiektach. Nie emitują spalin, działają cicho i mieszczą się nawet w wąskich przejściach pomiędzy półkami, dlatego nadają się do użycia w różnych warunkach.
Fot. Power Towers
Konserwacja i naprawa budynków, pojazdów i maszyn
Mobilne podnośniki przydają się również do konserwacji i napraw nie tylko w różnego typu budynkach, lecz także dużych pojazdów i maszyn przemysłowych. Mogą służyć do przeglądów, konserwacji oraz wykonywania prac naprawczych samolotów, linii produkcyjnych, samochodów ciężarowych czy maszyn budowlanych.
Prace porządkowe
Poza tym używa się ich także do prowadzenia prac porządkowych takich jak mycie okien, czyszczenie elewacji, usuwanie zanieczyszczeń z rynien, instalacji elementów systemów zewnętrznych itp. Wówczas trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, czy wybrany model podnośnika może być bezpiecznie użytkowany na otwartej przestrzeni.
Prace w niebezpiecznych miejscach
Dodatkowo mobilne platformy bez zasilania elektrycznego – typu push around – nadają się również do użycia w miejscach niebezpiecznych i czystych takich jak zakłady rafinacji ropy naftowej, hale produkcyjne przeznaczone do wytwarzania żywności czy w obiektach, w których wykorzystuje się produkty łatwopalne.
Różnego typu podnośniki mobilne ma w swojej ofercie firma Power Towers (https://powertowers.pl), która specjalizuje się we wprowadzaniu na rynek nowoczesnych, bezpiecznych i ergonomicznych rozwiązań umożliwiających pracę na wysokości do 5,5 metra.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.