Spotkanie Ministrów Transportu Krajów Członkowskich Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE) i Procesów Współpracy w Europie Południowo-Wschodniej odbywa się 15-16 października br. w Warnie pod hasłem "Modernizacja i Optymalizacja Infrastruktury Transportowej na głównych kierunkach Transeuropejskiej Sieci Transportowej".

Jak poinformowała rzecznik prasowy resortu transportu Teresa Jakutowicz w przysłanym PAP komunikacie, podczas spotkania Kondrat podkreśliła, że polskie priorytety w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej pokrywają się z priorytetami UE dla tego sektora.

IŚE jest jedną z organizacji współpracy politycznej i gospodarczej państw regionu Europy Środkowej. Jej celem jest umacnianie spójności Europy, politycznej, gospodarczej i społecznej stabilności oraz bezpieczeństwa na kontynencie.

W skład IŚE wchodzą państwa: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Chorwacja, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry i Włochy.