Koszty realizacji tego projektu wyniosą, jak podaje Strabag, 1,6 miliarda euro, w tym koszty prac budowlanych 1,3 miliarda euro, z czego na Stragag przypadnie 1 miliard euro.
Drugi odcinek A2 ma być gotowy do 2012 roku.

W poniedziałek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podpisał z Autostradą Wielkopolską II S.A. umowę na finansowanie autostrady A2 Świecko-Nowy Tomyśl. Pieniądze mają pochodzić z 3 źródeł: Europejskiego Banku Inwestycyjnego (974 mln euro), 11 międzynarodowych banków komercyjnych (394 mln euro) i z wpłat akcjonariuszy Autostrady Wielkopolskiej (186 mln euro). Resort zapewnił, że droga ma być gotowa na EURO 2012, a rozpoczęcie budowy ma nastąpić jeszcze w lipcu tego roku.

Odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka będzie pierwszym tak długim odcinkiem autostrady wybudowanym w technologii betonowej w Polsce. Zakres prac obejmuje m.in. budowę 105,9 km autostrady o nawierzchni betonowej, w tym przebudowę istniejącej drogi krajowej nr 2.

Obecnie autostrada A2 liczy 253,9 km i łączy Łódź z Nowym Tomyślem (Wielkopolskie); na odcinku od Konina do Nowego Tomyśla jest płatna.(