Wiceminister uczestniczący w podpisaniu kontraktu na budowę kolejnego śląskiego odcinka A1 zapowiedział, że w tym roku ogłasza się wszystkie przetargi na autostrady w Polsce, łącznie z ostatnim odcinkiem autostrady A4.

Do ogłoszenia pozostały jeszcze, jak określił,  "cztery główne" przetargi - odcinek A1 od Strykowa na północ (do Kowala), odcinek A4 z Rzeszowa na Wschód (do Jarosławia) oraz dwa odcinki w zachodniej części autostrady A2.
Wiceminister zapewnił, że jedyny odcinek A1, na który nie ogłoszono dotychczas przetargu, od Strykowa na północ, powinien zostać ukończony przed 2012 r.

Przypomniał, również że umowa zwiazana z budową w systemie koncesyjnym 180 km odcinka Pyrzowice-Stryków została już zawarta, a jej koncesjonariuszem jest Autostrada Południe SA. Drogę wybudują firmy Budimex Dromex, Cintra Concessiones i Ferrovial Agroman.

Ponadto Stępień zapowiedział zmianę sposobu nazewnictwa węzłów autostradowych, czyli duże węzły zostaną nazywane przede wszystkim nazwami dużych miast, znajdujących się w ich pobliżu. Ma to na celu ułatwienie orientacji podróżnym.