Roboty rozpoczną się tego lata, kiedy ruszy budowa zachodniej części obwodnicy Poznania. Przebiegać ona będzie na odcinku 14 km w ciągu S11, od autostrady A2 do węzła w Swadzimiu. Pierwszy odcinek tej obwodnicy ma być oddany do użytku z końcem 2011 r., zaś inwestycja w całości zostanie zakończona w maju 2012 r. i wówczas obwodnica będzie miała długość 43 km.
Budowa wschodniej obwodnicy wielkopolskiej stolicy rozpocznie się jesienią. Będzie ona wpisana w drogę ekspresową S5 z Poznania do Gniezna. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2011 r.
Jeszcze pod koniec tego roku GDDKiA chce rozpocząć budowę kolejnego odcinka S5 na trasie Kaczkowo - Korzeńsko, który to odcinek będzie mieć długość około 30 km.
Z początkiem przyszłego roku ruszy budowa drugiej części obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11. Po zakończeniu budowy będzie ona w całości liczyła 20 km.
Przez teren Wielkopolski przebiega aż 167 km S5. Aktualnie trwają prace przy raportach środowiskowych dla trzech odcinków S5 na południe: Głuchowo - Wronczyn, Wronczyn - Radomicko i Radomicko - Kaczkowo z obwodnicą Leszna. W tym miesiącu ma być znany ostateczny wariant przebiegu trasy.
Drogowcy planują jeszcze budowę 30-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 łączącej Wrocław, Łódź i Warszawę. Budowa odcinka Syców - Kępno - Wieruszów ma się rozpocząć w przyszłym roku.