Trwają przygotowania do budowy dwupasmowej trasy S3 z Gorzowa do Nowego Miasteczka na granicy z Dolnym Śląskiem. Zielonogórski oddział GDDKiA podzielił budowę 144 km trasy na pięć odcinków:
- druga jezdnia obwodnicy Gorzowa;
- dwupasmowy odcinek Gorzów - Międzyrzecz;
- druga jezdnia obwodnicy Międzyrzecza;
- dwupasmowy odcinek Międzyrzecz - Sulechów;
- druga jezdnia od Sulechowa do Nowego Miasteczka za Nową Solą.

Jako pierwsze zostaną wybudowane dwupasmowe odcinki Gorzów - Międzyrzecz i Międzyrzecz - Sulechów. Chodzi o skomunikowanie biegnącej ze Szczecina przez Gorzów, budowanej S3 z autostradą A2 jeszcze przed Euro 2012 - czytamy w "Gazecie Wyborczej Gorzów". Nastepne odcinki mają zostać oddane do użytku również w 2012 r.. Wszystko zależy jednak od firm, które być może będą się odwoływać od wyników komisji przetargowych, co znacznie opóźni inwestycję.

Zainteresowanie jest rzeczywiście spore. Tylko w pierwszym przetargu na wybudowanie jednego, pierwszego z pięciu lubuskich odcinków S3, czyli dwupasmowej trasy o długości ok. 37,6 km od obwodnicy Gorzowa do obwodnicy Międzyrzecza, zgłosiło się kilkanaście firm.

Planowo GDDKiA chce jeszcze w br. uzyskać pozwolenie na budowę i rozstrzygnąć przetarg na kolejny odcinek S3 Międzyrzecz - Sulechów.