• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Udostępniono jedną jezdnię S5 k. Poznania

Opublikowano: 31-12-2018 Źródło: GDDKiA
Autor Paulina Wójtowicz
Paulina Wójtowicz
inzynieria.com

Tuż przed końcem roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła kierowcom jedną jezdnię drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań–Wronczyn. To fragment drogi, który łączy się z autostradą A2 na wysokości węzła Poznań Zachód. 16-kilometrowa trasa jest przejezdna, ale tuż obok prowadzone będą nadal prace budowlane. Termin ich zakończenia to połowa 2019 r.


Udostępniona jezdnia S5 k. Poznania. Fot. GDDKiA Udostępniona jezdnia S5 k. Poznania. Fot. GDDKiA

Na udostępnionej jezdni wprowadzono ograniczenie prędkości do 70 km/godz. Pasy ruchu odseparowano przy pomocy tablic oznakowania poziomego U21 (w celu wydzielenia przeciwległych kierunków ruchu), ustawiono także znaki ostrzegawcze (A-18b – uwaga na zwierzęta dzikie). Na tym etapie do dyspozycji kierowców – oprócz jezdni – jest węzeł drogowy Mosina. Kolejne dwa węzły – Konarzewo i Stęszew – udostępnione zostaną wraz z drugą jezdnią ekspresówki.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Droga ekspresowa S5 połączy Nowe Marzy (A1), Bydgoszcz, Poznań (A2) oraz Wrocław (A8). Jej trasa prowadzić będzie przez trzy województwa: dolnośląskie, wielkopolskie oraz kujawsko-pomorskie. Projektowana długość drogi to blisko 440 km.

W Wielkopolsce oddano już do ruchu 74 km (ze 100 km). W budowie są dwa odcinki ekspresówki od Wronczyna do Radomicka (w sumie 35 km), które mają być gotowe w ostatnim kwartale 2019 r.

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S5 Radomicko–Kaczkowo włączona do eksploatacji

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe