Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy drogi ekspresowej S7 Warszawa–Grójec. Jej trasa prowadzić będzie od znajdującego się na Południowej Obwodnicy Warszawy węzła Lotnisko do obwodnicy Grójca. Sama S7 połączy północ i południe Polski i będzie najdłuższą drogą szybkiego ruchu w kraju.
Wycinka drzew na budowie S7 Warszawa–Grójec. Fot. GDDKiA
Na jezdni w kierunku Warszawy (między Grójcem a Tarczynem), w ciągu drogi krajowej nr 7, prowadzona jest wycinka drzew oraz rozbiórka pierwszych budynków. Wkrótce prace przeniosą się na jezdnię w odwrotnym kierunku. Do końca lutego do dyspozycji kierowców będzie tylko jeden pas ruchu, a maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 60 km/godz.
Budowa S7 między Warszawą a Grójcem została podzielona na trzy zadania realizacyjne, odpowiadające poszczególnym odcinkom ekspresówki. Pierwszy, między warszawskim węzłem drogowym Lotnisko a Lesznowolą, o długości 6,6 km, wybuduje firma Rubau Polska sp. z o.o. Za powstanie kolejnego fragmentu (Lesznowola–Tarczyn, 14,8 km) odpowiada IDS-BUD S.A., natomiast trzecim odcinkiem, między Tarczynem a obwodnicą Grójca (7,9 km) wykona Mota Engil Central Europe S.A.
Blisko 30-kilometrowa droga będzie składała się z dwóch jezdni. Pierwszy odcinek ma mieć po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast od Lesznowoli do Grójca – po dwa pasy ruchu. Powstanie sześć węzłów drogowych – Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ oraz Tarczyn Południe.
Całkowita wartość kontraktu to 813,5 mln zł netto, z czego ponad 638 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Droga ma zostać oddana do użytku w 2021 r.
Zobacz także: Zakopianka (S7): gotowa konstrukcja najdłuższego wiaduktu
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.