• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Znamy wykonawców odcinków S11 Koszalin-Bobolice

Opublikowano: 29-11-2019 Źródło: GDDKiA
Autor Wojciech Kwinta
Wojciech Kwinta
inzynieria.com

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejsze oferty w przetargach na trzy odcinki drogi ekspresowej S11 Koszalin-Bobolice o łącznej długości 47,7 km realizowane w formule „projektuj i buduj”. Postępowania można było kontynuować dzięki zwiększeniu finansowania inwestycji przez Ministerstwo Infrastruktury o 252,7 mln złotych.


Istniejący odcinek drogi ekspresowej S11. Fot. GDDKiA Istniejący odcinek drogi ekspresowej S11. Fot. GDDKiA
  • Drogę ekspresową S11 na odcinku Koszalin-Bobolice zbuduje trzech wykonawców
  • Łączna wartość tych projektów przekracza 1,5 mld zł
  • Ekspresówka o łącznej długości 47,7 km ma być gotowa w 2023 r.

W przypadku odcinka Koszalin–Zegrze Pomorskie o długości 16,8 km na najkorzystniejszą uznano ofertę spółki Budimex S.A. o wartości 579,81 mln zł. W projekcie dotyczącym odcinka Zegrze Pomorskie–Kłanino (węzeł Koszalin Południe) o długości 19,28 km, wskazano Mostostal Warszawa S.A., który zaproponował cenę 478,3 mln zł. Konsorcjum firm PBDiM Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A. za 450 mln zł zbuduje odcinek S11 Kłanino (węzeł Koszalin Południe)–Bobolice (długość 11,6 km).

Pozostali oferenci mogą w ciągu 10 dni odwołać się od wyboru oferty najkorzystniejszej do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Postępowania będą musiały również przejść kontrolę uprzednią prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.


W przypadku odcinków Koszalin–Zegrze Pomorskie i Kłanino (węzeł Koszalin Południe)–Bobolice jeden z potencjalnych wykonawców złożył skargę do sądu na wyrok KIO dotyczący wcześniejszego wykluczenia z przetargu.

Mapa odcinków S11 Koszalin-Bobolice. Źrodlo: GDDKiA

Mapa odcinków S11 Koszalin-Bobolice. Źrodlo: GDDKiA

Na realizację inwestycji wykonawcy będą mieli 36 miesięcy od daty podpisania umowy, w tym na prace projektowe i uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) – 17 miesięcy.

Planowany termin zakończenia wszystkich trzech projektów to 2023 r.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin–Bobolice o długości 47,7 km. W ramach zadania powstaną cztery nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód budowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany. Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK11 – informuje GDDKiA.

Droga ekspresowa S11 ma osiągnąć około 550 km długości. Skomunikuje Pomorze Środkowe z południem kraju na trasie od Koszalina do Pyrzowic.

Przeczytaj także: Sześciu chętnych na budowę S7 od Modlina do Czosnowa

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe