• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

GDDKiA oceniła oferty na budowę S7, ale nie wybrała jeszcze wykonawcy

Opublikowano: 11-12-2019 Źródło: GDDKiA

Oferta Budimeksu została oceniona najwyżej w postępowaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) o udzielenie zamówienia pn. Projekt i budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Płońsk–Czosnów, odcinek III od węzła Modlin (z węzłem) do węzła Czosnów (bez węzła). Informację podał sam Budimex. Nie oznacza to jednak, że propozycja firmy zostanie zaakceptowana, postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone.


Kto wybuduje kolejny odcinek S7? Fot. GDDKiA Kto wybuduje kolejny odcinek S7? Fot. GDDKiA
  • Oferta Budimeksu została oceniona najwyżej 
  • Budowę 9,7 km odcinka drogi ekspresowej S7 Modlin–Czosnów wyceniono na 598,80 mln zł,  
  • Budżet GDDKiA jest niższy i wynosi 542,31 mln zł

Oferta spółki Budimex, choć najniższa ze wszystkich, przekracza budżet inwestora, nie wiadomo zatem, jaka decyzja zostanie podjęta. Łącznie zgłosiło się sześć podmiotów: najwyższa z zaproponowanych kwot wynosiła 819,56 mln zł.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Most przez Wisłę w Zakroczymiu zostanie uzupełniony o chodnik i ścieżkę rowerową zamocowane do konstrukcji przeprawy. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – przekazała GDDKiA.

Oferty oceniane były zgodnie z kryteriami: ceny – 60%, przedłużenia okresu gwarancji na wybrane elementy – 30% oraz terminu realizacji – 10%.

Odcinek S7 Modlin–Czosnów. Źrodło: GDDKiA Odcinek S7 Modlin–Czosnów. Źrodło: GDDKiA

Dyrekcja zakłada podpisanie umowy z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, w kwietniu 2020 r. Od tego czasu wykonawca będzie miał 36 miesięcy na realizację zadania (w tym złożenie wniosku o ZRID po 10 miesiącach od daty rozpoczęcia). Zakończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę 2024 r.

Mapa inwestycji na S7. Źródło: GDDKiA Mapa inwestycji na S7. Źródło: GDDKiA

GDDKiA będzie chciała zawrzeć kontrakt w kwietniu 2020 r.

Droga ekspresowa S7 to trasa budowana między Gdańskiem a Rabką-Zdrojem, która połączy aglomeracje: gdańską, warszawską, kielecką i krakowską. Jej ostateczna długość wyniesie 706 km.

Przeczytaj także: DK8 to już S8. Zniknęły ograniczenia prędkości

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia