Coraz bliżej budowy w Małopolsce drogi ekspresowej S7 na odcinku Miechów–Szczepanowice. W przetargu („projektuj i buduj”) wpłynęło 12 ofert. To ostatni z fragmentów S7 między Krakowem a granicą woj. małopolskiego i świętokrzyskiego, który nie ma wyłonionego wykonawcy.
Budowa drogi ekspresowej S7 do Krakowa. Fot. GDDKiA
- S7 Miechów–Szczepanowice ułatwi podróże między Krakowem a Warszawą
- Powstanie m.in. pięć wiaduktów
Odcinek węzeł Miechów (bez węzła)–węzeł Szczepanowice (bez węzła) będzie mieć 5,3 km długości. W propozycji z najniższą kwotą wpisano ponad 162,4 mln zł, a z najwyższą – ponad 286,7 mln zł. Wszyscy chętni zadeklarowali, że zadanie zrealizują w ciągu 36 miesięcy. Zgodnie zaproponowali też skrócenie terminu wykonania o trzy miesiące i przedłużenie okresu gwarancji o pięć lat. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), rozpoczyna się sprawdzanie złożonych dokumentów.
Na początek do zadania wykonawcy będzie należeć zaprojektowanie dwujezdniowego odcinka S7 wraz z obiektami inżynieryjnymi, infrastrukturą towarzyszącą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. W dalszej kolejności uzyskane mają zostać wszelkie opinie, uzgodnienia czy pozwolenia. Następnym krokiem będzie budowa drogi, w ciągu której powstanie m.in. pięć wiaduktów. Zaplanowano też np. przebudowę istniejących tras kolidujących z S7, a także budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów czy przejazdów i wjazdów awaryjnych. Ponadto przewidziano odwodnienie terenu; elementami systemu odwadniającego korpus drogowy będą np. kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające i zbiorniki retencyjne.
Źródło: GDDKiA
Miechów–Szczepanowice to ostatni odcinek S7 między Krakowem a granicą woj. małopolskiego i świętokrzyskiego, który nie ma wyłonionego wykonawcy. Cała droga będzie mieć ponad 55 km długości, poza opisywanym budowę podzielono także na fragmenty: Moczydło–Miechów (18,7 km); Szczepanowice–Widoma (13,1 km); Widoma–Kraków (18,3 km). W efekcie kierowcy mają w komfortowych warunkach przemieszczać się między Krakowem a Warszawą; czas przejazdu skróci się do 2,5 godz.
Cała S7 połączy Gdańsk, Warszawę i Kraków, dalej biegnąc do granicy ze Słowacją w miejscowości Chyżne. Jest elementem międzynarodowej trasy E-77.
Przeczytaj także: Rozpoczęła się budowa drogi S7 z imponującą estakadą
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.