Rozpoczęły się roboty w ramach kontynuowania budowy prawej jezdni drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień–Naprawa w Małopolsce. Fragment ten jest elementem popularnej wśród kierowców zakopianki.
Fot. GDDKiA
- Z części tego odcinka kierowcy korzystają od ponad roku
- GDDKiA odstąpiła od umowy z pierwotnym wykonawcą
- Budowana jest też estakada
Wykonawca tego zadania opracował już programy naprawcze, a obecnie toczą się prace związane m.in. z odwadnianiem terenu, do tego na plac budowy dostarczane są materiały. Wartą 74,5 mln zł umowę na dokończenie budowy odcinka Lubień–Naprawa podpisano pod koniec 2020 r. z firmą Strabag Infrastruktura Południe.
Fot. GDDKiA
Zadanie polega na dokończeniu budowy prawej jezdni o długości 7,6 km, a także miejsc obsługi podróżnych Lubień i Krzeczów, dojazdów technologicznych i systemu odwodnienia. Ponadto należy np. zabezpieczyć skarpy głębokich wykopów. W planie jest też m.in. budowa lub przebudowa sieci infrastruktury technicznej i montaż urządzeń ochrony środowiska. Prawa jezdnia gotowa ma być do końca tego roku.
Fot. GDDKiA
Budowa S7-zakopianki
Z lewej jezdni odcinka Lubień–Naprawa, tymczasowo w obu kierunkach, kierowcy korzystają od ponad roku, przy czym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) odstąpiła od umowy z pierwotnym generalnym wykonawcą (konsorcjum IDS-BUD i Altis-Holding) z uwagi na brak możliwości, jak informowano, zakończenia budowy prawej jezdni w terminie określonym w aneksie do umowy, czyli do końca października 2020 r.
Roboty podzielono na dwa zadania
Po rozstaniu się z pierwszym wykonawcą GDDKiA pozostałe do wykonania roboty podzieliła na dwa odrębne zadania. Zanim podpisano umowę dotyczącą prawej jezdni, z inną firmą parafowano kontrakt na dokończenie budowy estakady w ciągu odcinka Lubień–Naprawa. W tym przypadku w poprzednim tygodniu poinformowano, że kończą się prace przy ósmym, przedostatnim segmencie tego obiektu.
Fot. GDDKiA
Fragment Lubień–Naprawa to element budowy niemal 17-kilometrowej drogi S7 Lubień–Chabówka, w ciągu której powstaje m.in. tunel o długości 2 km.
Zobacz także: Zima i mróz nie zatrzymały budowy tunelu na zakopiance
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.