Partnerzy portalu

S17: jeden odcinek, dziewięć ofert. Prawie wszystkie za wysokie

Opublikowano: 22-04-2022 Źródło: GDDKiA

W przetargu na budowę odcinka Zamość Wschód–Zamość Południe drogi ekspresowej S17 wpłynęło dziewięć ofert. Tylko jedna z nich mieści się w założeniach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).


Fot. Damian/Adobe Stock Fot. Damian/Adobe Stock

Fragment Zamość Wschód–Zamość Południe ma mieć 12,5 km długości oraz dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pasami awaryjnymi. Zacznie się za węzłem Zamość Wschód (przecięcie z DK74 w okolicy Jarosławca), dalej pobiegnie na wschód od obecnej DK17, ominie Barachaczów oraz Łabunie i zakończy się węzłem Zamość Południe (okolice Wólki Łabuńskiej). Wybrany w przetargu wykonawca zajmie się także rozbudową 4 km DK74. 

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Złożone oferty będą oceniane pod względem trzech kryteriów: ceny (60%), przedłużenia okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze (30%) oraz terminu realizacji kontraktu (10%). Umowa zostanie podpisana w formule „projektuj i buduj”, a GDDKiA na przeprowadzenie wszystkich prac przygotowała 450 mln zł.

Oferty na budowę S17 Zamość Wschód–Zamość Południe

  • 440,6 mln zł  – Budimex;
  • 464,8 mln zł  – konsorcjum Mostostal Warszawa, Acciona Construcción;
  • 480,7 mln zł  – konsorcjum NDI, NDI Sopot, SP Sine Midas Stroy, SP Sine Midas Stroy Oddział w Polsce, Fabe Polska;
  • 513,6 mln zł – Stecol Corporation;
  • 524,1 mln zł – Mota-Engil Central Europe;
  • 539 mln zł – konsorcjum Unibep, Budrex, Value Engineering;
  • 547 mln zł – Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor;
  • 570,8 mln zł – konsorcjum Aldesa Construcciones Polska, Aldesa Construcciones;
  • 591,6 mln zł – Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi.

Jeszcze w kwietniu otwarte zostaną oferty na kolejne odcinki S17: Zamość Południe–Tomaszów Lubelski (18,5 km) i Tomaszów Lubelski–Hrebenne (17,5 km). W ramach każdego z tych trzech przetargów GDDKiA, z uwagi na trudną sytuację geopolityczną, przedłużyła termin składania propozycji, co miało pozwolić na, jak poinformowano, dłuższą obserwację sytuacji na rynku budowlanym i lepsze skalkulowanie ofert przez wykonawców. 

Droga ekspresowa S17 połączy Warszawę z miejscowością Hrebenne (granica z Ukrainą). Ma mieć prawie 330 km długości. Powstaną też m.in. Wschodnia Obwodnica Warszawy.

Przeczytaj także: Najlepsza oferta na odcinek S19. GDDKiA zamierzała zapłacić więcej

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia