Jest zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy odcinka Załuski–Modlin drogi ekspresowej S7. Tym samym zakończył się etap „projektuj” i można rozpoczynać fazę „buduj”. Fragment będzie mieć 12 km długości.
Droga ekspresowa S7. Źródło: GDDKiA
Będzie to odcinek drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu. Powstaną dwa węzły: Załuski i Ostrzykowizna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że wydanie przez wojewodę mazowieckiego decyzji ZRID umożliwia uruchomienie procedur odszkodowawczych za przejęte nieruchomości oraz rozpoczęcie budowy drogi S7. Wykonawca ma przejąć plac niezwłocznie.
Drogę ekspresową S7 zbuduje Mostostal Warszawa. Wartość kontraktu wynosi 636 mln zł. Zgodnie z umową trasa ma być gotowa latem 2025 r., przy czym, jak poinformowano, wykonawca złożył roszczenia o wydłużenia czasu na budowę oraz dodatkowe środki.
Droga S7. Źródło: GDDKiA
Droga ekspresowa S7 na północ od Warszawy
Kierowcy korzystają już z 71 km drogi ekspresowej S7 od granicy woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do Płońska. We wrześniu 2022 r. zaczęła się budowa odcinka Modlin–Czosnów, a dla fragmentu Płońsk–Załuski w marcu br. wydana ma zostać decyzja ZRID.
Poza tym wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę odcinka Czosnów–Kiełpin, a także na projekt budowlany dla szlaku Kiełpin–Warszawa (S8).
Cała droga ekspresowa S7 będzie mieć ponad 700 km, kierowcy korzystają już z 500 km. Połączy Gdańsk, Warszawę, Kraków, biegnąc do Rabki-Zdroju.
Przeczytaj także: Drogi, które GDDKiA otworzy w 2023 r. [MAPA]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.