Rozpoczęto badania nawierzchni drogi krajowej nr 7 na odcinku między Czosnowem a Kiełpinem w woj. mazowieckim. To element inwestycji polegającej na przebudowie tego fragmentu do standardów ekspresowych.
Budowa drogi ekspresowej S7. Fot. GDDKiA
Wykonywane są odwierty w nawierzchni, które pozwolą rozpoznać stan istniejącej konstrukcji DK7, co potem umożliwi odpowiednie dobranie rozwiązań technologicznych i właściwą organizację budowy. Ten zakres prac zakończyć ma się 16 października około godz. 18. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
Umowę (projektuj i buduj; 536,3 mln zł) z wykonawcą odcinka S7 Czosnów–Kiełpin podpisano w listopadzie 2023 r. We wrześniu br. złożono wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
Tędy pobiegnie droga ekspresowa S7 Czosnów–Kiełpin. Fot. GDDKiA
Budowa odcinka drogi ekspresowej S7
Odcinek Czosnów–Kiełpin będzie mieć 9 km oraz dwie trzypasowe jezdnie (aktualnie DK7 jest trasą dwujezdniową po dwa pasy ruchu w obie strony). Powstaną trzy węzły: Czosnów, Palmiry i Sadowa, a także obwód utrzymania oraz pięć wiaduktów i cztery kładki. Wszystko ma być gotowe w maju 2027 r.
Ten fragment drogi ekspresowej S7 połączony będzie, poprzez węzeł Czosnów, ze szlakiem Modlin–Czosnów (9,7 km), którego budowa jest zaawansowana w ponad 75%.
Przeczytaj także: Dwa tunele na północnym wylocie drogi ekspresowej S7 z Warszawy [FILM]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.