W czerwcu 2007 r. rozpoczęto budowę około 10 km dróg na skrzyżowaniu "siódemki" z drogą krajową nr 73. Inwestycję opiewającą na ponad 200 mln zł realizuje polska filia koncernu Strabag.
Jak podaje "Gazeta", że wykonawca poprosił kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o przesunięcie terminu zakończenia prac o trzy miesiące. Jednak Strabag nie odpowiedział na pytanie "Gazety", dlaczego poprosił o przesuniecie terminu inwestycji.

Opóźnia się również rozstrzygnięcie przetargu na wybudowanie 17 km odcinka łączącego obwodnicę Skarżyska z węzłem Północ w Występie. Komisja przetargowa wybrała najtańszą spośród sześciu ofert, złożoną wspólnie przez firmy Mota-Engil i Strabag i opiewającą na kwotę 643 mln zł. Jednak konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Fart" i Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Trakt" zgłosiło protest, którego podstawą ma być błąd w ofercie konsorcjum Mota-Engil i Strabag. Obecnie ten błąd jest analizowany.
Budowa zaplanowana jest na lata 2008-10 i jest najdroższą inwestycją drogową w regionie.