Łączny koszt wszystkich uwzględnionych przez rząd inwestycji transportowych to ok. 745 mln zł. - Dofinansowanie wyniesie ok. 320 mln zł - informuje Grzegorz Ostrzołek, pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy unijnych. - Dzięki wpisaniu inwestycji na listę możemy zabrać się za podpisywanie preumów i tworzenie wniosków do Brukseli - dodaje.

Dzięki pieniądzom będzie mogła ruszyć budowa tramwaju na Ruczaj wraz z systemem sterowania ruchem. Puszczona zostanie też linia do Płaszowa, która pobiegnie od ronda Grzegórzeckiego, przez most Kotlarski, do ulicy Lipskiej. Miasto kupi też 24 nowe tramwaje. Zrealizowana zostanie również budowa ulicy Kuklińskiego. Dla ruchu w centrum Krakowa najważniejszą z inwestycji będzie remont ulicy Długiej wraz z przebudową torowiska.

Z kolei przy Hali Targowej powstanie stacja kolejowa wkomponowana w nasyp wiaduktu kolejowego. Zaraz obok niej zbudowany zostanie wielopoziomowy parking dla samochodów. Wszystkie krakowskie projekty mają zostać zrealizowane do roku 2011.